Reklaam sulgub sekundi pärast

3 VÕIMALUST, kuidas anda negatiivset tagasisidet positiivselt

Meile kõigile tundub, olgu see siis tööl või isiklikes suhetes, et negatiivse tagasiside andmises pole mitte midagi lihtsat. Suhted võivad saada kannatada ning mõnikord eelistame pigem isegi vaikida, et kõigi tunded säästetud saaks. See aga ei lahenda probleemi. Hea uudis on, et olemas on kolm efektiivset viisi, kuidas jagada konstruktiivset kriitikat õigesti ja mida kuulda võttes oskad tulla välja ebameeldivast olukorrast nii, et suhe jääb püsima.

Meile kõigile tundub, olgu see siis tööl või isiklikes suhetes, et negatiivse tagasiside andmises pole mitte midagi lihtsat. Suhted võivad saada kannatada ning mõnikord eelistame pigem isegi vaikida, et kõigi tunded säästetud saaks. See aga ei lahenda probleemi. Hea uudis on, et on olemas kolm efektiivset viisi, kuidas jagada konstruktiivset kriitikat õigesti ja mida kuulda võttes oskad tulla välja ebameeldivast olukorrast nii, et suhe jääb püsima.

1. Anna positiivset tagasisidet rohkem kui negatiivset
Kuna meie aju keskendub pigem negatiivsele kui positiivsele, on parem öelda iga negatiivse märkuse kohta kaks korda sama palju positiivset, ütleb Dr. Kim Cameron. Näiteks, kui keegi kipub liiga suur vaidleja olema, saab talle seda esitada, öeldes, et austad tema südikust ja enesekindlust, kuid liigne vaidlemine ei vii kahjuks kuhugi.

2. Keskendu ka inimeste tugevatele külgedele
Üldiselt kipuvad inimesed tagasisidet andma ja saama vaid siis, kui midagi on valesti. Tegelikult peaks positiivse tagasiside andmisele sama palju rõhku pöörama kui negatiivsele, sest vaid halvale keskendudes loome edu vaid töös ja suhtlemisel võivad tekkida probleemid, kuid vahetevahel ka head tööd kiites võid saavutada nii suurepärase töö kui ka hästi toimiva suhte.

3. Pane rõhku koostöö tähtsusele ja objektiivsusele
Püüa negatiivsest sündmusest rääkides jääda objektiivseks ja ära ürita emotsiooni ajel süüdlast otsida. Parem on koos problemaatiline situatsioon läbi mõelda ja püüda leida sobivaid alternatiive olukorra lahendamiseks.

Allikas: Psychologytoday.com