Reklaam sulgub sekundi pärast

7 FAKTI KÕHURASVA kohta, mida sa teadma peaksid

Liigsest kõhurasvast vabanemine ei ole lihtne, ent samas on see täiesti võimalik. Kui sa soovid treenitud ja lamedat kõhtu, siis on allpool olevad faktid mõeldud just sinule - need aitavad sul aru saada, kuidas kõhurasvast lahti saada, mis trenni selleks teha tuleb, mida süüa ja mida vältida.

Liigsest kõhurasvast vabanemine ei ole lihtne, ent samas on see täiesti võimalik. Kui sa soovid treenitud ja lamedat kõhtu, siis on allpool olevad faktid mõeldud just sinule - need aitavad sul aru saada, kuidas kõhurasvast lahti saada, mis trenni selleks teha tuleb, mida süüa ja mida vältida.

Lisaks toome välja ka vistseraalse ehk kõhuõõnesisese rasva tähenduse ja mõju sinu organismile.

7 fakti, mida sa oma kõhurasva kohta teadma peaksid:

1. Kõhurasvast ei saa lahti vaid kõhulihasteharjutusi tehes.

Unusta Kardashianite korsetitreeningud, ekstreemsed dieedid ja muu sarnane. Kõhurasvast vabanemine algab köögist ehk siis kõige olulisem on süüa õiget toitu. Valge suhkur ja sellest valmistatud tooted, jahu ning jahutooted ja muidugi kõikvõimalik rämpstoit (kaasa arvatud dieetkoola) on kõhurasva peamisteks süüdlasteks. Poolfabrikaadid nagu külmutatud pitsad ja pirukad, chips'id, vorst, koogid, pirukad, kummikommid, vahukommid - nendest toitudest kõhurasv koosnebki!

2. Kõige ohtlikum on vistseraalne ehk kõhuõõnesisese rasv.

Vistseraalne rasv asub organite vahel ja nende sees ning väljaspoolt sa seda ei näe ega tunne. Tegu on ohtliku rasvatüübiga, mis võib põhjustada diabeeti, südamehaiguseid ja isegi kasvajaid. Selleks et vistseraalne rasvaprotsent oleks normi piires, tuleb olla liikuv, piirata alkoholi ja ebatervislike toitude tarbimist. Vistseraalne rasv võib sageli kimbutada ka saledaid naisi, kes toituvad ebatervislikult ja ei tee trenni. Õnneks on sellest rasvatüübist ka lihtsam vabaneda - õige trenni ja toidu abil muidugi.

3. Kiudaineterikkad köögiviljad aitavad kõhurasvast lahti saada.

Kiudaineid süües saab kõht korralikult täis, ent kaloreid on neis vähe, mineraalaineid ja vitamiine aga palju. Tavalise kartuli asemel eelista maguskartulit ehk bataati, söö julgelt kapsaid (lillkapsas, valge peakapsas, Hiina kapsas), brokolit, peeti, porgandit, kaalikat. Et köögiviljadest vitamiinid ja mineraalained kaduma ei läheks, siis tarbi neid toorelt või aurutatult. Mahlasid tehes lähevad kiudained kaduma!

4. Valkude söömine on väga tähtis.

Kala, kana, kodujuust, rasvatu kohupiim, tailiha, munad - päevas võiks tarbida 1,5 grammi valke 1 kg kohta ehk siis korruta oma kehakaal 1,5ga ning saad täpse koguse, kui palju sa päevas valke peaksid tarbima. Valgud aitavad lihasmassi ehitada ning kõhurasvast lahti saada. Õhtusel ajal eelista kindlasti valgurohket vahepala süsivesikutele. Süsivesikuid (pudrud, pähklid, seemned, leib ja muud teraviljatooted) tarbi päeva esimeses pooles.

5. Kõige tõhusamad treeningud on need, mis treenivad ka süvalihaseid.

Oluline on kombineerida treeninguid nii, et sinu keha saaks korraliku koormuse, võhm areneks ja lihased muutuksid tugevamaks. Kardiotrennis põletad sa rasva, jõutrennis muutuvad sinu keha suuremad lihasgrupid tugevamaks (mida rohkem lihasmassi sul on, seda rohkem sinu keha päevas kaloreid kulutab) ja pilatese trennis tugevdad oma keha süvalihaseid - just süvalihaste treenimine aitab kõhurasvast vabaneda. Käi jooksmas, uju, treeni hantlitega, külasta rühmatreeninguid nagu näiteks BodyPump, Toning, Grit Strength (jõutrenn); Bosu, Easytone, Zumba, Bodycombat, Body Attack (rasvapõletus), pilates (süvalihaste trenn), jooga (süvalihaste trenn).  

6. Järjepidev trenn tapab kõhurasva.

Kõhurasvast lahtisaamine ei toimu üleöö, ent järjepidevalt treenides kaob see varem või hiljem. Vali sportlik eluviis ja kõhulihased ei jää tulemata. Unusta rämpstoit ja kõhurasv hakkab kaduma. Jo-jo-efektiga elustiil mõjub organismile väga halvasti, seega mõistlik oleks leida elustiil, mis sulle sobib ja millest sa suudad järjepidevalt kinni pidada (dieeditamine on kõige hullem).

7. Ära unusta vee joomist.

Mahlad, karastusjoogid, alkohol, suhkruga smuutid ja muud sarnased joogid aitavad kõhurasva tekkele kaasa. Vee joomine reguleerib ainevahetust, viib organismist mürgid ja jääkained välja, hoiab keha niiskustasakaalu paigas ja enesetunde hea. Organism vajab vett! Kaks liitrit vett on keskmine vee tarbimise kogus päevas, kuid see oleneb väga palju inimesest. Kui sa tarbid veerohkeid köögivilju nagu kurk, pakšoi, tomat ning marju, siis tea, et ka need sisaldavad suures koguses vett. Kui sa tarbid alkoholi, musta teed või kohvi, siis tuleks ka vett rohkem juua, sest eelpool mainitud joogid viivad vedelikku organismist välja.

Allikas: health.com, internet

Toimetas: Karin Karu