Kas sina sööd normaalselt? 5 tõde normaalsete sööjate kohta

Mida tähendab normaalselt söömine? See tähendab seda, et sa ei pea dieeti, ei loe kaloreid, ei elatu vaid kiirsöögist ega kugista endale korraga tervet kooki alla. Nii-öelda normaalsed toitujad söövad siis, kui kõht on tühi, neil pole vajadust õhtusöögile minnes kogu leivakorv tühjaks süüa ning samuti suudavad nad pool koogitükki taldrikule jätta - seda muidugi siis, kui kõht lihtsalt enne täis saab. Kas sina oled normaalne toituja?

Allpool on välja toodud 5 fundamentaalset tõde normaalsete toitujate kohta! Loe ja uuri välja, kas sina kuulud nende hulka või mitte!

 

Mida tähendab normaalselt söömine? See tähendab seda, et sa ei pea dieeti, ei loe kaloreid, ei elatu vaid kiirsöögist ega kugista endale korraga tervet kooki alla. Nii-öelda normaalsed toitujad söövad siis, kui kõht on tühi, neil pole vajadust õhtusöögile minnes kogu leivakorv tühjaks süüa ning samuti suudavad nad pool koogitükki taldrikule jätta – seda muidugi siis, kui kõht lihtsalt enne täis saab. Kas sina oled normaalne toituja?

Allpool on välja toodud 5 fundamentaalset tõde normaalsete toitujate kohta! Loe ja uuri välja, kas sina kuulud nende hulka või mitte!

1. Normaalsed sööjad ei planeeri oma järgmist söögikorda ette, nad söövad siis, kui kõht tühjaks läheb. Söögikordade vahepeal nad söögile ei mõtle, samuti ei mõtle nad ette, mida nad näiteks õhtul söövad. Ühesõnaga nad mõtlevad söögile alles siis, kui kõht on tühi.

2. Nad ei pea dieeti ega mõtle dieedi pidamisest. Kehakaalu teema ei paku neile mingit huvi. Siinkohal tekib küsimus, et kuidas siis normaalsed toitujad saledad on? Sest nad kuulavad oma keha ja kuna nad ei pea endale ka kunagi midagi keelama, siis neil ei teki taltsutamatuid isusid. Keha reguleerib söömist ise ning hoiab ka kaalu kontrolli all. Seega need, kes oskavad normaalselt süüa, ei pea ka oma kehakaalu pärast muret tundma. 

3. Normaalsed toitujad söövad seda, mille järgi isu on. Nad ei kategoriseeri toitu kasulikuks või kahjulikuks, nad oskavad oma keha kuulata ja söövad seda, mida keha parasjagu vajab. Kui keha vajab vahel kooki või küpsist, siis seda nad ka söövad. Endale keelata pole vaja midagi.

4. Nad söövad vaid siis, kui neil on kõht tühi ja lõpetavad söömise, kui kõht on täis. Sa ei pea kogu taldrikut tühjaks sööma ja samas võid sa vajadusel ka teise portsu võtta – kõik oleneb sellest, mida sinu keha sinule ütleb. Rämpsu ja kiirtoitu nad üldiselt ei armasta, sest keha teab, et see pole hea. Siiski vahel tuleb ette ka pitsa või burgeri söömist, see pole probleem, mille üle nad hiljem süümepiinu tunneksid. Kas sina saad aru, millal sul on tegelikult ka kõht tühi? Sageli aetakse see segamini kas siis joogijanu, igavuse või stressiga, kuid kurb tõde on, et söömine stressi eemale ei peleta. 

5. Nad ei söö kunagi igavusest ega stressist ja nad ei pea muretsema sellepärast, et kooki süües ei oska nad piiri pidada. See on lihtne, kui kõht on täis, pannakse kahvel käest. Ja kui koogiisu pole, siis kes käsib seda üldse süüa?

Allikas siit