Reklaam sulgub sekundi pärast

MINU ILUSA KEHA 5 SALADUST: bikiinifitnessist Betti Nigul

Bikiinifitness on karm ala, kus edu saavutamiseks tuleb tööd teha mitmeid aastaid ning seda järjepidevalt ja sihikindlalt. Lihaste areng ei toimu üleöö ning rasvaprotsendi kaotamine on samuti pikk protsess, sest seda tuleks teha nii, et samal ajal lihasmass võimalikult palju säiliks. 

Bikiinifitnessiga tegelev imekaunis ja särav Betti Nigul on kusjuures vegan, mis tähendab, et tema organism peab kõik hädavajalikud valgud kätte saama taimsetest valguallikatest.

Palusime Bettil välja tuua oma ilusa keha viis saladust:

1. AKTIIVNE ELUVIIS

Aktiivse eluviisi all pean silmas nii igapäevast liikumist kui ka trenni tegemist. Minu päeva kuuluvad alati pikad jalutuskäigud koertega värskes õhus, ka siis, kui vihma sajab ja ükski normaalne inimene hubasest toast välja astuda ei taha, ja üldiselt üritan liikuda võimalusel alati jala. Lisaks sellele aitavad mind kindlasti heas vormis hoida ning edasi areneda jõusaalitreeningud ning tennis.

2. MITMEKÜLGNE TOITUMINE

Minu toidulaualt leiab enamasti väga palju puu- ja köögivilju, erinevaid kaunvilju, seemneid ja pähkleid ning teravilja. Üheks suureks lemmikuks on kindlasti hommikupuder, mida ootan juba magama minnes! Lisaks sellele premeerin ennast muidugi siin-seal hea ja paremaga, sest usun, et ei ole olemas nn halbu toite, vaid kõike tuleb hoida tasakaalus ja väike tükk tumedat šokolaadi või kooki võib pigem olla kasulik, kuna ei teki tunnet, et jääd millestki ilma. Võtmesõnaks on tasakaal ning usun, et kuniks ülejäänud toidulaud on rikkalik ning värviküllane, on kõik korras!

3. VESI

Ütleks, et vee joomine on isegi kõige olulisem asi, mida tihti alahinnatakse, kuid samas kõige lihtsam asi, mida oma igapäevaelus parandada. Oma hommikuid alustan alati suure klaasitäie sooja veega, kuhu pigistan sisse veidi sidrunimahla. Päeva jooksul tarbin vett olenevalt päevast umbes 3-5 liitrit, millele lisandub veel toidust saadud vedelikukogus. Kui vee joomine päeva jooksul alatihti ununema kipub, siis on parim viis panna endale meeldetuletus, mis näiteks iga tunni aja tagant tuletab meelde, et on aeg klaas vett juua.

4. JÄRJEPIDEVUS JA DISTSIPLIIN

Keegi ei saavuta oma unistuste keha üleöö! Iga muutus võtab aega ning nõuab järjepidavust ja korralikku distsipliini. Selleks sean endale alati kaugemad eesmärgid, mille poole püüelda, sest ilma eesmärgita on väga raske ennast hommikul varem voodist püsti ajada, et teha endale üks korralik hommikusöök või hoopiski trenn varakult ära teha. Kui iga päev ikka korralikult süüa ja järjepidevalt trennis käia, siis kõik see viib lõpuks ka sihile! See hetk, kui hakkad enda juures muutusi nägema, siis muutub see juba sõltuvuseks ning tahad näha, mida sa veel suudad - vähemalt nii juhtus minuga!

5. PUHKUS

See pole küll mingi saladus, aga väga oluline on kindlasti puhkus. See tähendab nii trennivabu päevi kui ka ööund. Tihtipeale hakatakse trennipisikusse nakatudes treenima igapäevaselt, kuid “mida rohkem, seda uhkem” mõtteviis alati ei aita. Kehal on vaja aega ka taastumiseks, et järgmine trenn olla veel kiirem/tugevam/parem. Lisaks sellele on väga tähtis korralik ööuni. Kui keha ei saa piisavalt puhkust, siis ei tule ka tulemusi. Ise püüan igapäevaselt magada umbes 7-8 tundi ning alati on nädalas ka 1-2 trennivaba päeva. 

Kokkuvõtteks tuleb armastada oma keha igas etapis ning lihtsalt töötada selle kallal, mida on soov parandada. Kui oled kogu aeg negatiivselt häälestatud, siis on väga raske midagi saavutada! 

Pildid: erakogu, Romeo Smirnov