Reklaam sulgub sekundi pärast

OOTAMATU KÜSIMUS: KAS tätoveeringud on ikka vegan?

Oled vegan või ei ole, on ikka huvitav teada, mida täpsemalt tätoveeringute näol inimese naha sisse nõelutakse. Veganite jaoks on äärmiselt oluline, et oma igapäevatoimetustes ei aitaks nad kaasa loomapiinamisele - see on kindel põhimõte. Ometi ei oska me mõeldagi, milles kõiges võib olla kasutatud loomset materjali. Näiteks seda, kas tätoveerimine on ikka vegan, ei ole arvatavasti enamus meist osanud tätoveerijalt küsida.

Oled vegan või ei ole, on ikka huvitav teada, mida täpsemalt tätoveeringute näol inimese naha sisse nõelutakse. Veganite jaoks on äärmiselt oluline, et oma igapäevatoimetustes ei aitaks nad kaasa loomapiinamisele - see on kindel põhimõte. Ometi ei oska me mõeldagi, milles kõiges võib olla kasutatud loomset materjali. Näiteks seda, kas tätoveerimine on ikka vegan, ei ole arvatavasti enamik meist osanud tätoveerijalt küsida.

Enamik tätoveerijad oskab aga sellele küsimusele vastata küll. Nimelt selgitavad nad, et kuigi tänapäeval on tätoveerimise harjutamiseks loodud ka sünteetilised "matid", on aastaid harjutatud hoopis seanaha peal, mis pole sugugi hea uudis nii veganitele ega ka notsudele.

Tuntud tätoveerija Ryan Henry tõdeb, et kõik tätoveeringud ei ole aga vegan isegi siis, kui kaudselt ei ole harjutamine seotud seanahaga. Nimelt võivad mõned tätoveerimistindid sisaldada loomseid koostisaineid loomarasvast saadud glütseriini näol. See tähendab, et sa põhimõtteliselt lased endale loomarasva nahale tätoveerida.

Erinevad tätoveerimistindid võivad sisaldada luusütt, glütseriini loomarasvast, želatiini looma sõrgadest ja ka mardikate šellakit. Seega veganina oleks igaks juhuks targem tätoveerima minnes järele uurida, mida nende tint sisaldab ning vajadusel paluda tätoveerijal tellida näiteks vegantinti.

Allikas: Rebelcircus.com