Reklaam sulgub sekundi pärast

640 RUUTMEETRI jagu luksust Floridas

Buduaar

Seekord avanes Buduaaril võimalus piiluda endise seitsmevõistleja Grete Griffini ja tema abikaasa Robert Griffini avarasse ja valgusküllasesse Florida villasse, mis sai valmis möödunud aasta novembris.

Grete on tänaseks elanud Ameerikas üheksa aastat. Jalgpallurist kaasa Robert Griffiniga tähistati kevadel kolmandat pulma-aastapäeva. Sportlike vanemate peres kasvab kolm tütart: Gloria, Gameya ja Reese. Möödunud aasta novembris sai perekond kaua oodatud uude koju kolida. Grete räägib, et mahuka projektiga hakati tööle juba 2017. aastal, ehituseks läks kaks aastat hiljem. „Kui ehitamise aeg kätte jõudis, teadsime juba täpselt, mida tahame,“ tõdeb naine ja tunnistab, et paraku venis ehitus koroonaviiruse tõttu pikemaks, kui esialgu plaaniti. Griffinite uhke villa laiub ligikaudu 640 ruutmeetril, maa-ala ise on pea 0,5 hektari suurune. Nagu sportlastele kohane, on majas olemas ka treeningsaal, korvpalliplats ja maja taga paikneb kõigi suurte ja väikeste pereliikmete rõõmuks avar bassein. Grete naerab, et eestlaste jaoks filmiliku kodu ehitamine USA meedias niivõrd kirgi kütnud pole, sest Roberti jalgpalluritest kolleegid elavad oma peredega samasugustes majades. Oma nägu kodu Maja projektiga alustades oli Gretel ja Robertil kindel nägemus, et kodus peavad olema kõrged laed. „Meile mõlemale meeldib avarus ja ei meeldi, kui on väga palju vaheseinu,“ selgitab Grete, et kõrged laed olid kui vaikiv kokkulepe. Kui köögi ja magamistoa lagede kõrgus on ligikaudu 4,8 meetrit, siis suure toa lagi ulatub teisele korrusele välja.

„Meile meeldib avarus ja ei meeldi, kui on väga palju vaheseinu.“

Mahedates toonides kodu loomisele aitas kaasa sisekujundaja. „Mulle väga meeldib sisekujundus, aga nii suure maja puhul oleksin päris üksinda vist jänni jäänud – et leida asjad, mis kõik omavahel hästi kokku sobiksid,“ tunnistab perenaine. Kogu kodus olev sisustus on aga Grete ja Roberti poolt välja valitud, et aidata kaasa kodutunde loomisele. Gretele ei sümpatiseeri külma moega kodud, kuhu sisse kõndides tabab kõhe tunne ja katsuda midagi ei julge. Kodutunde märksõnadeks on seevastu pehmed ja karvased padjad diivanil, mõnusad tekid, mille all kaisutada, lilled, küünlad ja telekas mängimas hea klassika. „Mulle meeldib, kui kodus on suur ja pehme diivan, kus peal lapsed saavad joosta ja hüpata, mitte selline kord, et ei tohi jalgugi diivanile panna. Olen külas käies alati Robertile öelnud, kui mõni maja tundub eriti sooja ja kodusena,“ räägib Grete, ent tunnistab, et kõige suurem kodutunne on alati jõulude ajal, kui kogu pere on külas. See on kahtlemata parim aeg aastas. Kogu pere koos Griffinite villas on praegu kõige tähtsamad kohad korvpallisaal, jõusaal ja bassein – just nendes paikades möödub suurem osa pere kodustest päevadest. Oluline kohtumispaik on ka köök, sest hommikusöök valmistatakse alati kodus. „Lõuna- ja õhtusöögi puhul oleneb, kus oleme ja mida teeme, aga ilma koduse hommikusöögita me päevi reeglina ei alusta.“ „Kui selja taga on pikk päev, pole õhtul lösutamiseks diivanist paremat kohta,“ teab perenaine. Grete leiab, et ideaalne päev algab hommikuse pika unega, nii et äratuskell ei tirise. „See on päev, mil saan rahulikult sisse magada, kohvi teha ja seda nautida, ilma et peaks kuskile kiirustama. Kõik emad kindlasti naeravad nüüd, aga minu arvates võiks ideaalne kodune päev alata rahulikult,“ ütleb ta soojalt. „Seejärel võiks nautida perega koosolemist, vaadata filme, süüa popkorni ja lihtsalt olla.“