Reklaam sulgub sekundi pärast

BIRGIT KAOTAB KAALU: pildid enne ja nüüd

Head lugejad!

Tahtsin teiega jagada võrdluspilte minu novembris toimunud esimese trenni ning märtsikuu trennide vahel. Roosa pluusiga võrdluspiltidel oleme treeneriga üles pildistanud muutused täpselt nelja treeningkuu täitudes ning ülejäänud pildid on tehtud jooksvalt viimaste nädalate trennides.

Üks olulisemaid verstaposte on nüüdseks ületatud - olen saanud numbrid uuesti liikuma ning mul on suur rõõm näha kaalul ka number kaheksat. Kokku on tänaseks päevaks läinud 10 kg ning mõõtudest 52,5 cm. Meie kõigi kehad on tegelikult niivõrd erinevad ning lihtsalt kaalunumbri põhjal ei saa üldistusi teha. Õnneks on mulle ka natuke rohkem pikkust antud, seega rõõm on öelda, et tunnen end oma kehas juba tunduvalt paremini. Suur töö on veel ees ning kindlasti ei lõppe see antud projekti lõpukuupäevaga. Paari päeva pärast toimub veel viimane ametlik kaalumine enne reisi ning kaal on hetkel 89 kg alguspoolel. Loodetavasti tulevad reedel jälle rõõmustavad uudised.

Tuleb tunnistada, et jõusaalitrenn on ikkagi kõikidest trennidest minu lemmikuks saanud. See on olulisel määral aidanud mu vastupidavust ja tugevust suurendada ning päris palju on muutunud ka figuur. Veebruari keskpaigas suurendasin oma trennigraafikut ning oleme saalis tõstnud ka seeriate korduseid 15 pealt 25-30 peale. Üritame teha rohkem korduseid ning lühemaid pause seeriate vahel. Jalapäeval osutub see ülesanne muidugi päris keeruliseks, sest juba üks seeria võtab päris läbi. Sellistel juhtudel meenutab Evelin ikka minu esimesi trenne ning taseme võrdlus oleks siinkohal päris naljakas. Ma ei jõua siinkohal piisavalt ära tänada Evelini, kes mulle igapäevaselt nõu ja jõuga toeks on.

Rääkides n-ö jalatrennidest, siis kasutame päris palju ka stepipinki, sest sellel saab kombineerida nii palju erinevaid harjutusi. Samuti ei puudu kavast erinevad harjutused toenglamangust, kuigi seda klassikalist plank-harjutust olen viimasel ajal natuke vähem teinud. Olen lubanud teieni tuua ka pikema trenni- ja toitumispostituse ning see on mul praegu veel meisterdamisel. Enamjaolt kardiotreeningule keskendudes oleks mu kaalunumber küll väiksem, kuid siis oleks üldpildis kindlasti ka muutusi vähem. Iga trenn teen kardiot umbes poole tunni jagu, seda siis alguses ja lõpus. Samuti üritan võimalikult palju liikuda värskes õhus, sest see vormib väga hästi jalgu. 

Esimestel kuudel on minu meelest kõige rohkem muutunud just seljapiirkond ning talje, mida näitavad ka sentimeetrid. Samuti näen väikeseid muutusi ka profiilis. Mul on tegelikult alati päris kurvikas keha olnud ning seda ei muuda ka kaalulangus, pigem toob see just rohkem figuuri esile. Kümme kilogrammi on ühesõnaga õnneks ikka õigetest kohtadest läinud. Minu kaal on olnud nii 63 kg kui ka 108 kg, seega kaalu kõikumine on olnud päris suur. Üks on aga kindel -  kui ma kaalus juurde võtan, läheb kõik kõhupiirkonda ning hiljem trenni tehes läheb sealt ka kõige esimesena maha.

Kaalu langetades muutub õuna kehakuju vaikselt ja järjepidevalt liivakellafiguuri poole. Suurte kaalukõikumiste tõttu on mul riidekapis riideid igas suuruses, kuid natuke kurb on ka, et paari lemmikkleidi kandmisest olen ma sunnitud nüüd loobuma. Üks kleit istub seljas nagu kartulikott ning seda ei aita enam timmida ka pihavöö. No tegelikult ootab mind kodus veel palju kleite, millele peakski vaikselt hakkama inventuuri tegema, seega nukrutsemiseks ei ole tegelikult põhjust. Pigem on olukord vastupidine. Olen vahepeal saanud jalga ka teksad, mida ma kandsin viimati kaks aastat tagasi, hurraa! Teksade igapäevaseks kandmiseks tuleb veel natuke puusaümbermõõdu vähendamisega tööd teha. Viimane on minu meelest muidugi kõige keerulisem, kuid eks sellele tuleb aega ning järjepidevust anda.

Mul on hea meel, et eriti just viimasel ajal on reieümbermõõt tublisti vähenema hakanud. Veebruari lõpust olen treeneri soovitusel iga trenni viimase harjutusena hakanud kasutama massaažirulli. Ma ei liialda, kui ütlen, et tahtsin esimesel korral isegi pisaraid valada, sest iga sentimeeter mu reiest oli nii pinges ja valus. Eriti hull on see tunne pärast jalatrenni. Korralikud venitused kuuluvad trenni juurde, kuid vere- ja lümfisooned on jääkainetest päris kokku surutud ja ega see lust ja lillepidu ei ole. Rohke vee joomine ning massaažirull on praegu A&O.

Hiljuti avanes mul võimalus käia Meritoni Wellness Spaas kehahoolitsuse protseduuri nautimas ning see aitas tulemustele päris palju kaasa. Kõik kombineerituna on lõdvestanud mu vere- ja lümfisooni ning reied on tunduvalt pehmemad. Teate, ma ei olnud tegelikult kunagi oma elus üheski spaas käinud, seega ega ma suurt ei teadnud, mida oodata. Olin sellise võimaluse pärast päris elevil. Kuna töö reite trimmimiseks käib, siis ostus minu valikuks salendav ja pinguldav tselluliidivastane hoolitsus „Slimmy“. Nädala sees oli mul endal keerulisem aega leida, kuid kõik sujus kenasti ja mul õnnestus planeerida üks eriti lõõgastav pühapäeva pärastlõuna. Käisin tunnikese saalis trenni tegemas, seejärel kerge pesu ja saun ning pärast 75 minutit mõnusat kehahoolitsust peale. Selliseid hetki iseendale võiks kohe rohkem olla.

Protseduur ise koosnes neljast etapist:

1) koorimine - naturaalne mineraliseeriv koorija, mis sisaldab naturaalset pruunvetikat ja meresoolakristalle, stimuleerib keha peale stressi
2) tselluliidivastane seerum ja intensiivne massaaž probleemsetele piirkondadele - pinguldava toimega vetikas ja erilist rannikutaime sisaldav tselluliidivastane seerum aktiveerib lipolüüsi (energia vabanemist) ja eemaldab rasvaladestused
3) vetikatest kehamask - erakordselt efektiivne vitamiini- ja joodirikas Fucus kehamask kujutab endast kollageeni-elastiini võimsat kompleksi, mis pinguldab ja toniseerib nahka
4) keha niisutamine kreemiga

Kuigi sattusime juba kohe alguses massööriga jutu peale ning rääkisime trennist/toitumisest/hoolitsusest, siis päris kiiresti tekkis selline zen-tunne ning pigem lihtsalt mõnulesin. Kuigi kogu protsess oli väga nauditav, siis kõige enam meeldis mulle just pinguldava massaaži osa. Kui ma ise kuivharjamist teen, siis tuleb mu taluvuspiir päris kiiresti ette. Vahelduseks oli hea, et rasvkoe ergutavat massaaži tegi professionaal, sest seda oli tõesti hästi tunda ning eks toimingul ole ka omad nipid. Ma ei oska seda kirjeldada, aga selline tunne nagu miski raputaks ja harutaks konarikud omavahel lahti. Vetikatest kehamask oli minu jaoks samuti üsna uudne kogemus ning üllataval kombel ei olnud sellel ka nii spetsiifilist lõhna nagu eeldasin. 15 minutit õnnestus mul olla roheline Fiona ning pärast seda pesin maski eraldatud dušinurgas maha ning algas kreemitamise protsess. Mul on üsna kuiv nahk ning ma ei ole kreemitamisega just väga järjepidev, seega oli päris mõnus tunne, kui ka järgmistel päevadel oli nahk siidisem. Olen hakanud vaikselt tegema ka kuivharjamist ning kasutama kreeme, seega hoolitsuses käimine oli päris hea motivatsioonisüst edasiseks.

25. märtsil algab minu kauaoodatud reisiseiklus. Avastasin, et ei olegi varem oma Instagrami kontot jaganud. Siin see nüüd on – Birksu19. Reisidel olen sotsiaalmeedias päris aktiivne (#birgitreisib) ning teen seal aeg-ajalt ka pildipostitusi oma tervisliku eluviisi arengutest.

Armastusega
Birgit

[gallery ids="2029896,2029906,2029913,2029922,2029932,2029939,2029948,2029959,2029967,2029979,2029988"]