Reklaam sulgub sekundi pärast

Prantsuse GURMEEKOOL vol 2: kalvadose ja meega glaseeritud part

Jaanipäev on peagi käes ja eestlastel on toredaks tavaks saanud, et see õhtu veedetakse koos pere ja sõpradega ikka värskes õhus lõket tehes ja hõrke roogi grillides. Sadagu taevast kasvõi pussnuge, aga tubaselt seda suvepüha ei peeta. 

Jaanipäev on peagi käes ja eestlastel on toredaks tavaks saanud, et see õhtu veedetakse koos pere ja sõpradega ikka värskes õhus lõket tehes ja hõrke roogi grillides. Sadagu taevast kasvõi pussnuge, aga tubaselt seda suvepüha ei peeta.

Buduaari gurmeekooli üritusel pakkus meie tore ja hinnatud peakokk Allar Oeselg pidulikumaks grillroaks välja prantsuspäraselt maitsestatud pardifilee rooga, mida valmistasime üheskoos restoran Lusika terassil. Prantslased armastavad öelda, et toidule annab maitse lõppkokkuvõttes siiski kaste, millega seda serveeritakse. Allari poolt loodud kalvadosega mesine glasuur andis linnukesele unustumatult hea maitselisa.

Kalvadose ja meega glaseeritud part
arbuusi, meloni ja sinihallitusjuustukreemiga.


4 inimesele
2 pardifileed
pool melonit
¼ väiksemast arbuusist
4 viigimarja
100 g sinihallitusjuustu
peoga erinevaid salateid
külmpressitud oliivõli
erinevaid röstitud seemneid või pähkleid



Glasuur:
kalvados Coquerel Fine
mett
sojat


-  Puhasta pardifilee kelmetest ja üleliigsest rasvast.
-  Sega soja, mesi ja Coquerel omavahel kokku ja määri pardifileele. Lase pardifileel  tõmmata u 30 minutit. Küpseta pardifilee grillil kuldpruuniks, soovitavalt võiks pardiliha jääda meedium küpsetusastega ehk veidi seest roosakas.
-  Puhasta arbuus ja melon seemnetest ja lõika endale sobivateks tükkideks.
-  Valmista sinihallitusjuustust kreem, hõõru juustu läbi sõela või purusta juustu saumikseriga.
-  Lõika viigimarjast sektorid ja grilli u 1 minut ühelt poolt ja 1 minut teiselt poolt.
-  Puista salatile röstitud pähklid ja lisa oliivõli ning naudi valminud rooga!

 

Jaaniõhtu lauale sobib napsiks pakkuda Prantsusmaa kuulsamat kalvadost Coquerel.  Antud kalvados ehk õunabrändi on valmistatud naturaalsest Normanda õunasiidrist. Kalvadoses kasutatavaid õunasorte võib kokku olla pea kakssada ja ei ole haruldane, et tootja kasutab kalvadose tegemisel neist sadat. Õunad peavad olema magusad, aromaatsed või mõrkjad. Õuntest saadud siidrit destilleeritakse minimaalselt 2 aastat tammevaatides eau de vie-ks ("elu vesi" ehk brändi). Mida kauem see protsess kestab, seda mahedam on saadud kalvados. Ka värv muutub tumedamaks.



Coquereli kalvadost hakati tootma juba aastal 1937. See kalvados on saanud viis korda ka auhinna Grand Prix d'Honneur of the President of the French Republic.

Maitsvat ja meeleolukat jaanipäeva!