3 PÕHJUST, MIKS su eesmärgid koguaeg ebaõnnestuvad

shutterstock

Today

Elustiilimuutused võivad osutuda väga raskeks, olgu tegemist kehakaalu langetamise, uue hobiga alustamise või tervislikemate eluviiside juurutamisega. Paljud meist annavad endale igal aastal uue-aasta lubaduse, mis aga pärast esimesi kuid ununeb üsna kähku. Siin on kolm põhjust, millele keskendudes on sul paremad võimalused oma eesmärgid ellu viia. 

Eesmärgid

Paljud meist seavad endale liiga suuri eesmärke. Eesmärgid võivad olla tihti võimatud, nagu näiteks see, et võtad nädalaga 10 kg alla või lõpetad päevapealt magusa söömise. Meie aju kohaneb palju kergemini väikeste eesmärkide, kui suurte muutustega. Kui soovid kaalust alla võtta, kasuta alustuseks näiteks lifti asemel treppe. Kui soovid vähendada magusa söömist, anna endale luba süüa kord nädalas nii palju magusat kui tahad. Alusta väikestest sammudest.

Kannatlikkus

Kannatlikkus on oma lubaduse pidamisel kõige olulisem asi. Muutused ei sünni hetkega, seega ära anna alla mõne nädala või kuu jooksul. Sa ei pruugi ise muutust tähelegi panna, kuid teised teevad seda sinu eest. Kõik oma eesmärgid tuleks muuta igapäevaseks rutiiniks: kui see muutub rutiiniks, on sellest kergem kinni pidada. Samuti tasuks mõelda, kas uus harjumus muudab sind õnnelikuks või toob see vaid kaasa liigset stressi?

Võrdlemine

Iseenda võrdlemine teistega võib tekitada masendust ning võib tunduda lausa selliselt, et teised saavad elus paremini hakkama kui sina. Näiteks võib keegi teine teha neid asju, mida sina sooviksid teha. Pea meeles, et mitte kõik ei alusta samast punktist. Ole siis uhke enda üle, et sa vähemalt üritad.