7 IMELIST REISISIHTKOHTA maailmas

Maailmas on tuhandeid hingematva vaate, ainulaadse, metsiku ja müstilise looduse, huvitava ajaloo ning salapäraste müütidega imelisi kohti.

Maailmas on tuhandeid hingematva vaate, metsiku ja müstilise looduse, huvitava ajaloo ning salapäraste müütidega imelisi kohti.

Pole ime, et reisimine on üks armastatuim vaba aja veetmise vorm. „Aastas korra mine mõnda paika, kus sa pole varem kunagi käinud,“ kõlab üks dalai-laama juhistest õnnelikuks eluks. Millisest paigast alustaksid sina oma teed õnnelikuma elu suunas? 

Sinised koopad

Zakynthose saarel Kreekas avaneb hingematvalt kaunis vaade harukordselt eredatele sinistele vetele, mille pinnalt peegeldub taevaselge sära. Saare kõige üksildasemas osas asuvad sinised koopad on Joonia mere suurima saare Zakynthose kõige erilisemaks paigaks. 

Preikestolen (Pulpit Rock) 

Pulpit Rock on üks populaarsemaid looduslikke turismiobjekte Norras. Järsu kalju kõrgeim punkt asub 2525 meetri kõrgusel maapinnast. Lame platoo pakub võimalust külastajatel tunda, justkui viibiksid nad maailma äärel ning saada osa lõputust vaatest kaugustesse. Aastas külastab seda vaatamisväärsust ligikaudu 150 000-200 000 inimest. 

Santorini 

Kaunite päikeseloojangute poolest tuntud, ebamaine vulkaanisaar Santorini on koht, mille sarnast teist ei leidu. Joovastavad vaated sügavsinisele Vahemerele ning valgetele hoonekuplitele, stiilsed sinivalged majad ning kohvikuterrassid pakuvad kustumatu elamuse. Santorini kuulub maailma kümne menukaima saare hulka ning enamiku seal viibivatest inimestest moodustavad turistid. 

Tian Tan Budhha

Tian Tan Budhha on maailma suurim Buda kuju ning on tuntud ka Suure Budhha nime all. Hongkongis Lantau saarel asuv vaatamisväärsus valmis aastal 1993, see on 34 meetrit pikk ning kaalub 250 tonni. Tian Tan Budhha sümboliseerib usku ning harmooniat inimese ja looduse vahel. Tegu on äärmiselt populaarse turismiobjektiga.

Armastuse tunnel

Kleveni asulas Ukrainas on üks muinasjutuline, tsivilisatsioonist võõrdunud ja võssa kasvanud tunnel, mis on kahtlemata riigi kõige romantilisem paik ning paelub seetõttu eeskätt just armunud paare. Usutakse, et kui need paarid, kes on oma armastuses siirad, jalutavad mööda tunnelit, hoides teineteisel käest kinni, siis hakkavad nende soovid täituma.

Salar de Uyuni 

Seda paika nimetatakse ka maailma suurimaks peegliks ning see asub Boliivias. Inimesed, kes seal on käinud, räägivad, et tegu on kustumatu ning sõnulseletamatu kogemusega. Müstiline, miljoneid väärt vaade toob kohale tuhandeid profi- ja hobifotograafe, kes kõik selle imelise paiga ebareaalse ilu pilti püüavad. 

Pamukkale

Ainulaadne ja müstiline looduslik vaatamisväärsus Türgi lääneosas pakub võimalust saada osa iidsest puudutusest. Püha Hierapolise linna varemetes paiknevas imelises paigas asuvad maailma vanimad termilised allikad, mis on juba aastatuhandeid pakkunud ilu ja tervist nende külastajatele. 

 

Buduaar.ee