9 OLUKORDA, KUS SÕBRANNALE VALETAMINE on kohustuslik

Paljudel juhtudel tasub tõe rääkimine ennast ära. Tõde võib isegi vaimsele tervisele hästi mõjuda, sest uuringutest on selgunud, et valetamine tekitab inimeses stressi. Kuid alati ei saa tõtt rääkida ja siinkohal tuleb appi väike valge vale.

On olukordi, kus tõtt ei saa rääkida isegi oma kõige kallimale sõbrannale. Me Naiset pani kirja üheksa olukorda, kus valetamine on kohustuslik – või vähemalt peaks tõe rääkimata jätma.

Kui sulle ei meeldi sõbranna uus soeng või stiil

Kui sõbranna on oma uue soengu või stiili üle õnnelik, ei ole sul mingit põhjust talle oma ausat arvamust avaldada – isegi kui see on sinu arvates tõde.

Kui ta annab sulle kingituse, mis sulle ei meeldi

Kui sõbranna on siiralt soovinud sulle heameelt valmistada, hoia parem suu kinni. Sa ei pea kingitust taevani kiitma, kuid viisakas tänu on omal kohal.

Kui ta on oma kehas ebakindel

Jah, see suur punn sõbranna näos on kohutav. Jah, tal on paar üleliigset kilo. Sa teed sõbrannale vaid haiget, kui talle tema vigu nina peale viskad. Kui sa ei taha valetada, jäta lihtsalt tõde ütlemata. Võid näiteks juhtida tähelepanu sõbranna mõnele sellisele omadusele, mis on sinu meelest vapustav.

Kui ta kirub oma kallimat või peret

Isegi kui sa oled kuuldu põhjal temaga samal meelel, ära solva tema lähedasi. Tal on selleks õigus, sinul mitte.

Kui sa ei jaksa temaga aega veeta

Mõnikord lihtsalt tuleb ennast tagaplaanile seada ja sõbrannale aega pühendada.

Kui ta hakkab oma tegemistest rääkima ja sa oled seda juba Facebookist lugenud

Kui sõbranna hakkab innukalt rääkima oma viimasest puhkusereisist, ei tasuks ehk mainida, et oled tänu sotsiaalmeediale tema eluga kursis. Hea sõber kuulab teist juba sellepärast, et teine on reisi üle nii õnnelik.

Kui ta igatseb eksi

Isegi kui sa arvad, et sõbranna oleks oma eksist pidanud juba ammu üle saama, ära ütle seda valjusti. Igaüks elab lahkuminekut erinevalt üle.

Kui ta on enda üle uhke

Kas su sõbranna on innustunud joonistamisest, kuigi teda pole õnnistatud joonistamisandega? Ära ütle oma tõelist arvamust välja. Halvimal juhul tapad tema entusiasmi juba alguses. 

Kui ta vajab toetust

Igaühel meist on elus hetki, kus sõbranna toetus on hindamatu väärtusega. Siis hea sõber kuulab ja toetab, mitte ei hakka kurtma, kui raske tal endalgi praegu on. Usaldusväärses sõpruses on päevi, kus valetatakse, et endal on kõik hästi ja toetatakse teist. Teisel päeval on jälle sinu kord abistavat õlga paluda.