Briti naised usuvad müüte pillide kohta?

Briti naised usuvad müüte pillide kohta?

Briti teadlased, olles üllatunud liiga suurest soovimatute raseduste arvust, otsustasid välja uurida, kui hästi on Briti naised kursis hetkel müügilolevate rasestumisvastaste vahenditega. Uuring näitas, et naised usuvad siiani müüte, mis on juba ammu ümber lükatud, kirjutab Geniusbeauty.

Briti teadlased, olles üllatunud liiga suurest soovimatute raseduste arvust, otsustasid välja uurida, kui hästi on Briti naised kursis hetkel müügilolevate rasestumisvastaste vahenditega. Uuring näitas, et naised usuvad siiani müüte, mis on juba ammu ümberlükatud, kirjutab Geniusbeauty.

Uuringus osales 1000 naist ning selgus nii mõndagi imestamapanevat. Näiteks arvas mõni naine, et Coca Cola on suukaudne rasestumisvastane vahend ja mõni pidas plastikkotti kondoomiks.

Enam kui pooled vastanutest (53%) usuvad, et pikaajaline pillide kasutamine võib viia viljatuseni. Üks kümnest oli arvamusel, et kui kasutada rasestumisvastase vahendina pille, siis läheb aastaid aega, enne kui naine on uuesti võimeline rasestuma, kuigi teadlased on selle väite korduvalt ümberlükanud. Iga 18-nes naine uskus jällegi, et pillid pakuvad kaitset ka HIV eest.

Lisaks Euroopa riikidele jääb ka Britis iga aasta suur hulk naisi soovimatult rasedaks. Toetudes Dr. Annie Evans`i sõnadele, siis lausa pooled vastsündinud lapsed on olnud soovimatud.

Teadlased on arvamusel, et naised peaksid enda harimiseks saama usaldusväärsetest allikatest rohkem informatsiooni olemasolevate rasestumisvastaste vahendite kohta.

 

Alice Kess