Kuidas depressioonist vabaneda? 3 pidepunkti

11 kommentaari
Kuidas depressioonist vabaneda? 3 pidepunkti

Vahel löövad lained pea kohal kokku ja negatiivsed emotsioonid pääsevad võimule. Sa oled õnnetu ja masenduses ning tunned, et miski ei suuda sind sellest olukorrast päästa. Õnneks on leidub igale probleemile lahendus ning ka depressioon on mööduv nähtus. Kuidas aga depressioonist ise välja tulla? Loe allpool olevaid punkte, mis aitavad keskenduda positiivsele ning läbi selle depressioonist lahti saada!

Vahel löövad lained pea kohal kokku ja negatiivsed emotsioonid pääsevad võimule. Sa oled õnnetu ja masenduses ning tunned, et miski ei suuda sind sellest olukorrast päästa. Õnneks on leidub igale probleemile lahendus ning ka depressioon on mööduv nähtus. Kuidas aga depressioonist ise välja tulla?

Loe allpool olevaid punkte, mis aitavad keskenduda positiivsele ning läbi selle depressioonist lahti saada!

Punkt nr 1 – Lase oma minevikust lahti! Sa pead aru saama, et minevikku ei saa muuta! Keskendu tänasele ja kõigele positiivsele, mis sinu elus on. Ära mõtle ei minevikule ega tulevikule, vaid olevikule – mõtle, mida sa elult tahad ja kuidas sa seda saavutada võiksid. Ära kritiseeri iseennast ja katsu mõista, et me kõik teeme vigu. Vigadest tasub õppida, kuid seejärel tuleb need unustada ning edasi minna. 

Punkt nr 2 – Ära mõtle üle! Me kõik oskame sääsest elevandi teha! Selle asemel, et hommikust õhtuni iga väikese asja pärast muretseda, võiksid sa keskenduda positiivsetele asjadele. Sa ei saa ega peagi maailma muutma, pea meeles, et sa elad vaid korra ning elu on kõige suurem kingitus, mis meile antud on. Hinda seda ning tunne elust rõõmu siin ja kohe! Probleemid lahenevad sageli just siis, kui neist lahti lasta.

Punkt nr 3 – Keskendu positiivsetele asjadele oma elus. Kui sa oled õnnetu, siis tea, et vaid sina ise saad end rõõmsaks mõelda. Võta tükk paberit ja pane kirja mõni positiivne mälestus või hetk. Tee midagi, mis sulle alati naudingut pakkunud on – vaata oma lemmikfilmi, mine jalutama või küpseta üks maitsev kook ja mine külla mõnele lähedasele, kes sind alati ära kuulab. Murepilved kaovad pea kohalt vaid siis, kui sa neil minna lased. 

Allikas: womanitely.com