KUIDAS TUNDA ÄRA alkoholiallergiat?

Tänapäeva teadus on avastanud, et inimestel võib olla allergia peaaegu iga asja vastu. Kõige muu hulgas ka alkoholi vastu. Seda ei esine küll liiga tihti, aga maailmas leidub palju inimesi, kellel on tuvastatud alkoholiallergia ning kes on seda pidanud  hoolikalt ravima. Alkoholiallergia  tunnused sarnanevad vägagi pohmelli tunnustega.

Tänapäeva teadus on avastanud, et inimestel võib olla allergia peaaegu iga asja vastu. Kõige muu hulgas ka alkoholi vastu. Maailmas leidub palju inimesi, kellel on tuvastatud alkoholiallergia ning kes on seda pidanud hoolikalt ravima. Alkoholiallergia tunnused sarnanevad vägagi pohmelli tunnustega.

Kõigepealt tasub endale selgeks teha, et alkoholi tarbimisega võib kaasneda kolm erinevat kehareaktsiooni – alkoholitalumatus, alkoholiallergia ja kõige enam levinud variant – alkoholi ületarbimisest tingitud kõrvalnähud. Johannes Guternbergi Ülikooli teadlased viisid läbi uuringu, milles osales 950 pidevalt alkoholi tarbivat inimest, kellest umbes 25% oli suuremal või vähemal määral alkoholitalumatus.

Kuidas tunda ära alkoholiallergiat?

1. Punetus. Sinu nägu, kael ja rinnaesine läheb punaseks ja soojaks ning kehal tekib ärritus ja ebamugavustunne. Mõnikord kaasneb sellega ka sügelus. See kõik juhtub, kuna su keha ei suuda alkoholi ära seedida. 

2. Lima erituvus. Alkoholi juues tekib sul nohu ja suu limaskest läheb paiste, siis on sul arvatavasti histamiiniallergia, mida leidub näiteks punases veinis. 

3. Kõhuvalu. Alkoholil ei ole rahustavat toimet, eriti kui seda tarbitakse suures koguses. Kui märkad peale alkoholi joomist või selle joomise ajal, et kõhus on valu või krambid, siis võid kahtlustada alkoholiallergiat.

4. Südamelöögid. Kui alkoholi juues hakkab süda kiiremini taguma, tasub samuti alkoholiallergiat kahlustada. 

 

Buduaar.ee