LOE, KUIDAS NEED 6 VÄRVI sind tegelikult mõjutavad

LOE, KUIDAS NEED 6 VÄRVI sind tegelikult mõjutavad

Värvid mõjutavad meid läbi alateadvuse, seega ise me seda tavaliselt tajuda ei oska. Tegelikult võiks aga värvidele igapäevaselt rohkem tähelepanu pöörata ja õppida nende mõjusid tundma – nii oskame me teadlikult teha õigeid valikuid. Õige värv võib mõjutada meie tujusid, emotsioone, anda energiat ja vahel seda ka röövida.

Värvid mõjutavad meid läbi alateadvuse, seega ise me seda tavaliselt tajuda ei oska. Tegelikult võiks aga värvidele igapäevaselt rohkem tähelepanu pöörata ja õppida nende mõjusid tundma – nii oskame me teadlikult teha õigeid valikuid. Õige värv võib mõjutada meie tujusid, emotsioone, anda energiat ja vahel seda ka röövida.

Allpool toome välja kuus mõjuvõimsat värvi ja nende tähendused:

1. Valge

Valge värv sümboliseerib millegi vana lõppu ja millegi uue algust. Ka pruutkleit on traditsioonide kohaselt valge, sest tähendab ju abiellumine samuti uut algust. Kui sinu elus on sulgunud uks, siis kanna valget, et uus eluetapp saaks kiiremini alguse. Valge värv mõjub värskendavalt ja puhastavalt. Kui sul on halb tuju või sa tunned, et midagi häirib sind, siis kanna valget. Ka keerulistes olukordades tuleks eelistada just valget värvi. Valge mõjub stiilipuhtalt ja jätab enesekindla mulje – kandes laitmatult puhtaid valget värvi kontskingi, võid olla kindel, et sa jääd meelde kui galantne ja naiselik naine.

2. Punane

Punane värv süstib energiat, ent kui sa oled väsinud või halvas tujus, siis võib punane värv sind veelgi ärritada. Tegu on võimsa värviga, mille väljakandmiseks on vaja oskust. Kui sa tahad, et sind kuulda võetakse, siis kanna punast huulepulka. Kui sa soovid, et kõikide pilgud sinul peatuksid, siis kanna punast kleiti. Punane mõjub meestele erootiliselt ja kutsuvalt. See saadab välja signaali, et sa otsid kontakti ja oled suhtlusaldis. Töövestlusele punases riietuses minna ei tasu – sa võid endast liiga võimuka ja enesekindla mulje jätta ning ükski ülemus ei soovi endale konkurenti, vaid pigem töökat alluvat.

3. Roheline

Roheline värv sobib ideaalselt trenniriietuseks, sest see annab sulle energiat ja võhma juurde. Erkroheline trennisärk mõjub värskendavalt ja erksalt. Rohelise värvusega seonduvad tervislikud köögiviljad ja tervislik elustiil. Kui sa soovid oma elu tervislikumaks muuta, too oma ellu rohkem rohelist. Õiges toonis roheline riietus võib sind näiliselt nooremaks muuta. 

4. Kollane 

Kollane värv esindab intellektuaalsust ning praktilist mõtlemist, ent mitte emotsioone. Tegu on silmatorkava värviga, mis mõjub teistele inimestele impulsiivselt ja julgelt. Kui sul on vaja keskendumisvõimet, et analüüsida läbi olulisi otsuseid ja teha õigeid valikuid, siis kanna kollast. Kollane on mõistuse värv, ta on iseseisev ja energiline. Tähtsatel koosolekutel, vestlustel, ametlikel üritustel ja koolitustel tasuks alati kanda midagi kollast. 

5. Sinine

Sinine värv peegeldab usaldust, stabiilsust, enesekindlust ja intelligentsust. Seda seostatakse karjääri ja eduga. Sinist värvi tasub kanda nii ametlikel koosviibimistel, tööl olles kui ka vabal ajal. Kui sa tunned, et oled rahutu või õnnetu, siis kanna sinist – alati tasub valida toon, mis sulle endale meeldib. Sinine värv aitab teiste inimeste usaldust võita ja mõjub pehmelt. Kui tead, et ees ootab kohtumine inimestega, kellega on keeruline suhelda, siis kanna sinist. Sinine on kõige populaarsem värvitoon üle kogu maailma ja see mõjub alati hingeliselt kosutavalt. 

6. Must

Must värv mõjub elegantselt, see näitab edukust, salapära, jõukust ja tugevust. Samas võib must ka masendavalt või isegi depressiivselt mõjuda – kui soovid end üleni musta riietada, siis vali juurde mõni erksavärvilisem aksessuaar!

Arvatakse, et musta värvi kandmine tekitab nii-öelda kaitsetunde – kui me tunneme, et tahame olla rahus ja vaikuses, siis sageli valime alateadvuses just musta värvi riided. 

Allikas: care2.com, elitedaily.com