MIDA ÜTLEB SINU JUUKSEVÄRV su iseloomu kohta?

MIDA ÜTLEB SINU JUUKSEVÄRV su iseloomu kohta?

Paljud stereotüübid on seotud meie naturaalse juuksevärviga: blondid on rumalad, punapead on temperamentsed ja brünetid on müstiliselt kaunid. Kuigi me arvame, et need on vaid oletused, ei ole mingi saladus, et tihti loob mõni inimene esmamulje kellestki just juuksevärvist lähtudes. Uurijad on nüüd tõestanud, et mõnedel stereotüüpidel võib reaalsuses tõepõhi all olla.

Punased juuksed
Oled müstiline, romantiline, kirglik ja südikas, kuid sul kipub olema mitu erinevat isiksust. Punapead võivad olla ka plahvatuslikud, tujukad, liiga arvustavad, võrgutavad või seksuaalselt kergemeelsed. 

Blondid juuksed
Blondid on üldiselt väga kõrgete standarditega ja kõrgid. Ühes uuringus selgus, et ka lahutuste arv on blondide hulgas kõrgem. Lisaks on leitud, et nad on naiselikud, nooruslikud, naiivsed, sõnakuulekad ning jah, mehed tõesti kipuvad blonde eelistama.

Pruunid juuksed
Enamus Nobeli preemia saajatest on brünetid. Kuigi nad on väga töökad, kipuvad nad kergesti alla andma. Brünetid on tõsised ja kipuvad looma pikaajalisi suhteid. Veider on, et brünettide kiilaksjäämine on tõenäolisem kui teistel ja lisaks on neil suurem tõenäosus nikotiinist sõltuvusse sattuda.

Mustad juuksed

Mustade juustega inimesi huvitab religioon, luule ja spirituaalsus. Nad on tõsised ja enesekesksed, kuid kipuvad endas kahtlema. Neist saavad head psühholoogid ja terapeudid.

Teadlased on ka tõestanud, et kui värvid oma juukseid oma loomulikust juuksevärvist erinevaks, võtad sa tõenäoliselt omaks ka uue juuksevärvi stereotüüpsed käitumismallid.

Allikas: Color-meanings.com