Reklaam sulgub sekundi pärast

MIKS ABIELUSÕRMUSEL ei peaks olema kive ega tundmatuid sümboleid?

Abielusõrmuse kandmise traditsioon sai arvatavasti alguse u 4800 aastat tagasi Egiptusest ning selle eesmärk oli siduda armastavaid paare omavahel kokku. Eelkõige märgistati naisi, et neil oleks turvaline ja võõrad mehed neile ligi ei ajaks. Peagi võtsid selle traditsiooni omaks ka roomlased, kes lisasid sõrmuse tähendusse oma riukaliku idee- sõrmusega määrati ära naise nn omanik. Umbes aastast 860 võtsid sõrmusetraditsiooni omaks kristlased, kes hakkasid sellega tähistama abielu ja igavest ühtekuuluvust. 

Abielusõrmuse kandmise traditsioon sai arvatavasti alguse u 4800 aastat tagasi Egiptusest ning selle eesmärk oli armastavaid paare omavahel kokku siduda. Eelkõige märgistati naisi, et neil oleks turvaline ja võõrad mehed neile ligi ei ajaks. Peagi võtsid selle traditsiooni omaks ka roomlased, kes lisasid sõrmuse tähendusele oma riukaliku idee - sõrmusega määrati ära naise nn omanik. Umbes aastast 860 võtsid sõrmusetraditsiooni omaks kristlased, kes hakkasid sellega tähistama abielu ja igavest ühtekuuluvust. 

Läbi ajaloo on abielusõrmust kantud erinevates sõrmedes ja isegi pöidla otsas, kuid kõige enam on see levinud siiski vasaku käe neljandas sõrmes. Roomlased kandsid alati just vasaku käe neljandas sõrmes, sest uskusid, et see sõrm on otseühenduses südamesse mineva veeniga. Teadlased on ajapikku siiski kindlaks teinud, et sellist veresoont neljandas sõrmes pole, mis otse südamesse läheks. Ka kristlastel on oma põhjus, miks kanda sõrmust vasaku käe neljandas sõrmes, aga eelkõige on sellel ka praktiline mõte, sest vasak käsi ja neljas sõrm on turvaliselt teiste sõrmede vahel ja saab üldjuhul kõige vähem vigastada. Välimistel sõrmedel on suurem vigastamisoht, eriti koos sõrmusega. 

Traditsiooniliselt on abielusõrmus alati olnud ühtlane ring ümber sõrme, sest see peab sümboliseerima igavikku ja katkematut sidet, millel ei ole lõppu ega algust. Mitmete vanade kultuuride uurijad ütlevad, et sõrmuste ja pulmadega on alati seotud olnud palju hea ja halva õnne traditsioone ning üks nendest on kindlasti seotud ka sõrmuse mustriga. Mida lihtsam on sõrmus, seda lihtsam ja sujuvam on abielu. Seda mõtet toetab feng shui tarkus.

Tänapäeva moodsad sõrmused, millele graveeritakse sümboleid ja mida kaunistatakse erinevate vääriskividega, võivad kaasa aidata abielude ebaõnnestumisele, sest iidne tähendus igavikuliseks sidemeks ühendamisel on paljudes sõrmustes lõhutud ja hävitatud. Lisaks ei teata tihti ka peale graveeritud sümbolite tähendust, millega võidakse tuua kaasa täiendavaid probleeme suhtele ja iseendale.

Seega, kui plaanid abielluda ja valid endale ja tulevasele abikaasale abielusõrmust, siis valige alati selline, kus ornamendid või kivid ei katkestaks igavikulist ringi. Kui tahad lisada kivi või sümboleid, siis uuri kindlasti eelnevalt, mida need tähendavad ja mida võivad endaga kaasa tuua. Sajandeid kestnud traditsioonidel, mida inimesed edasi kannavad, on alati sügavam tähendus, kui seda on ühel abielul või kahel sõrmusel.

 

Buduaar.ee