MIS ON VAHET produktiivsel ja lihtsalt hõivatud inimesel?

MIS ON VAHET produktiivsel ja lihtsalt hõivatud inimesel?

Kas oled üks neist, kes ei jõua kunagi ühelegi sünnipäevale, pereüritusele või kokkusaamisele minna, sest tunned, et minnes raiskaksid väärtuslikku aega, mida peaksid kulutama oma karjääri edendamisele? Või on sinu lähedaste hulgas keegi selline, kes sul sellise käitumisega pidevalt harja punaseks ajab? Tuleb tunnistada, et selliseid inimesi on igaühe elus rohkem kui üks ning kuigi näib, et tegemist on inimestega, kelle raske töö kindla peale end ära tasub, kipuvad säärased rassijad pigem hoopis läbi põlema.

Tegelikult on suur vahe, kas oled produktiivne või lihtsalt hõivatud inimene. Nende eristamiseks toome sinuni 11 näidet, mis peaks kindlasti igaüht inspireerima oma aega ja energiat produktiivsemalt kasutama.

1. Hõivatud inimesed tahavad näida, nagu neil oleks alati eesmärk. Produktiivsetel inimestel ongi elus eesmärgid.
Hõivatud inimesed peidavad meeleheitlikult oma ebakindlust ja kahtlust eesmärgi suhtes, näides iga väiksema sammu juures äärmiselt enesekindlad. Produktiivsed inimesed ei karda väikeste tagasilöökide puhul oma kahtlusi välja näidata, sest neil on siht selge.

2. Hõivatud inimestel on arvukalt prioriteete. Produktiivsetel inimestel on neid vähe.

Mitte keegi ei ole kunagi liiga hõivatud, sest kui sinus on tahtmist ja sa hoolid, siis sa leiad aja. Elu ongi tegelikult üks prioriteetide seadmine. Kui sul on elus kolm prioriteeti, on sul prioriteedid. Kui sul on neid 25, oled sa üks suur segadus.

3. Hõivatud inimesed ütlevad alati kiirelt “jah”. Produktiivsed inimesed võtavad nõustumiseks aega.

Terviklikkus on see, kui sinu väärtused on selged ja sa oskad oma aega nende vahel õigesti jaotada.

4. Hõivatud inimesed keskenduvad tegutsemisele. Produktiivsed inimesed keskenduvad enne seda selgusele.

Et olla oma tegevustes produktiivne, pead sa enne endale selgeks tegema, mida sa teed ja mida sa sellega saavutada tahad. Õpi oma kogemustest ja pane vajalikud õppetunnid kirja, et teaksid alati, mis sind inspireerib ning mis sinu puhul töötab ja mis mitte. 

5. Hõivatud inimesed hoiavad kõik uksed avatuna. Produktiivsed inimesed sulgevad mõned.

Noorena on tore, kui sul on palju valikuid – minna ülikooli, reisima, õppida uusi keeli, tutvuda kümnete huvitavate inimestega… Kuid ühel hetkel jõuab kätte aeg, mil pead enamiku neist kasvõi mõneks ajaks kõrvale heitma ja vähemale fokuseerima. Kui sinu eesmärgiks on sel aastal hispaania keel ära õppida, siis sa seda teed. Kui sinu eesmärgiks on sel aastal hispaania keel ära õppida, teenida 30% rohkem, reisida kümnesse riiki ja joosta maratoni, siis sa arvatavasti hispaania keelt ära ei õpi.

6. Hõivatud inimesed räägivad pidevalt sellest, kui hõivatud nad on. Produktiivsed inimesed lasevad oma tegudel enda eest rääkida.
End produktiivsena tundmine ei ole sama, mis produktiivne olemine. Kas kirjutamisest kirjutamine on ikka kirjutamine?

7. Hõivatud inimesed räägivad, kui vähe aega neil on. Produktiivsed inimesed leiavad olulise jaoks aega.
Kui lubad endal pidevalt vabandusi otsida, muutud sa selles aina paremaks. Produktiivsed inimesed ei kasuta kunagi aega vabandusena.

8. Hõivatud inimesed teevad mitut asja korraga. Produktiivsed inimesed on fokuseeritud.

9. Hõivatud inimesed vastavad e-mailidele koheselt. Produktiivsed inimesed võtavad mõtlemisaega.

10. Hõivatud inimesed tahavad, et ka teised oleksid hõivatud. Produktiivsed inimesed ootavad teistelt efektiivsust.
Hõivatud juhid hindavad töötaja kohaloldud tunde. Produktiivsed juhid hindavad tehtud tööd.

11. Hõivatud inimesed räägivad pidevalt vajalikest muutustest. Produktiivsed inimesed teevad muutusi.

Allikas: Lifehack.org