Naine oleks näokreemi kasutamise tõttu surnud!

Naine oleks näokreemi kasutamise tõttu surnud!

Naine, kes kasutas näokreemi oma ilu ja nooruse säilitamiseks, oleks selle kasutamise tagajärjel hoopis peaaegu surma saanud. Hong Kongi terviseamet hoiatas näokreemide kasutamise eest, kui 58-aastane naine viidi elavhõbeda mürgituse tõttu haiglasse, kirjutab Geniusbeauty.

Naine, kes kasutas näokreemi oma ilu ja nooruse säilitamiseks, oleks selle kasutamise tagajärjel hoopis peaaegu surma saanud. Hong Kongi terviseamet hoiatas näokreemide kasutamise eest, kui 58-aastane naine viidi elavhõbedamürgituse tõttu haiglasse, kirjutab Geniusbeauty.

Naine hakkas ennast kehvasti tundma juulikuus. Nimelt kannatas ta peavalude, uimasuse, külmavärinate ja jalgades torkiva tunde käes. Enne haigestumist oli ta kasutanud näokreemi kaks korda päevas ühe kuu jooksul. Laboris tehti kindlaks, et elavhõbeda sisaldus oli kreemis 43 000 korda suurem kui on lubatud.

Juhtum tekitas tervisespetsialistide seas tõsist muret. Võimuesindajaidki teavitati koheselt ning juba tegeletakse ka kreemi valmistaja otsingutega, sest kreemi silt ei pakkunud peale nime mingit muud informatsiooni.

Elavhõbedat kasutatakse kreemides juba üsna pikka aega kui pleegitajat. Eriti populaarne koostisaine on see Jaapanis, sest seal peetakse kahvatut näonahka ilu ja kõrgema rassi tunnuseks. Suures koguses elavhõbedat on aga väga mürgine ning kahjulik närvisüsteemile ja neerudele.

 

Alice Kess