Reklaam sulgub sekundi pärast

TEADLASED: KÕRGEMA IQ-ga inimesed ei vaja seltskonda

Tihti näeme kohvikutes istumas üksikuid inimesi, kes võivad veeta tundide viisi aega omaette, nina raamatus või ajakirjas. Mõnele võib näida, et tegemist on end üksiku ja kurvana tundva inimesega, kuid teadlased on leidnud, et olukord on hoopis vastupidine - tuleb välja, et mida targem sa oled, seda vähem sulle meeldib inimestega pidevalt suhelda ehk kõrgema IQga inimesed tunnevad end vaid iseendaga aega veetes väga hästi.

Tihti näeme kohvikutes istumas üksikuid inimesi, kes võivad veeta tundide viisi aega omaette, nina raamatus või ajakirjas. Mõnele võib näida, et tegemist on end üksiku ja kurvana tundva inimesega, kuid teadlased on leidnud, et olukord on hoopis vastupidine - tuleb välja, et mida targem sa oled, seda vähem sulle meeldib inimestega pidevalt suhelda ehk kõrgema IQ-ga inimesed tunnevad end vaid iseendaga aega veetes väga hästi.

Satoshi Kanazawa Londonist ja Norman Li Singapurist on tuntud arengupsühholoogid, kes uurisid, kuidas intelligentsus, asustustihedus ja sõprus mõjutavad tänapäeva inimeste õnnelikkust.

Teadlased küsitlesid lausa 15 000 inimest vanuses 15-28 ning avastasid tänu sellele väga huvitavaid seoseid. Näiteks tuli välja, et linnainimesed on üldiselt õnnetumad kui maakohtades elavad inimesed ning et üldiselt väitsid nad kõik, et elukvaliteet on parem siis, kui sotsiaalne suhtlemine on tihe. Ometi ei tundnud kõik inimesed nii.

Kui paljude jaoks on oluline pidev suhtlus, siis leidsid teadlased ka, et kõrgema IQ-ga inimesed olid vähem rahulolevad siis, kui veetsid väga tihti aega oma sõpradega.

Need uuringu tulemused näitavad, et intelligentsemad inimesed ei soovi nii palju teistega suhelda, sest nad on pikemas perspektiivis keskendunud millelegi muule. Teisisõnu võib öelda, et kui keegi sinu sõpradest eelistab parem koju jääda ja omi asju teha kui välja minna, ei pea sa muretsema - õnn on igaühe jaoks erinev.

Allikas: Simplemost.com