Reklaam sulgub sekundi pärast

22 märki, mille järgi tunned ära õnnetu inimese

Keegi meist pole sündinud igavese õnnega tagataskus. Õnnetunnet pakuvad meile erinevad kogemused, harjumused, tõdemused elust ja selle toimimisest. Mida rohkem on sul positiivseid harjumusi, seda rohkem oled sa ka emotsionaalselt õnnelik. Selleks, et saada õnnelikumaks ja paremaks inimeseks, loobu järgmistest negatiivsetest harjumustest.

Keegi meist pole sündinud igavese õnnega tagataskus. Õnnetunnet pakuvad meile erinevad kogemused, harjumused, tõdemused elust ja selle toimimisest. Mida rohkem on sul positiivseid harjumusi, seda rohkem oled sa ka emotsionaalselt õnnelik. Selleks, et saada õnnelikumaks ja paremaks inimeseks, loobu järgmistest negatiivsetest harjumustest.


1. Krooniline hädaldamine. Krooniliste hädaldajate elul on kogu aeg midagi viga, olgu selleks nende pereelu, töö, majanduslik seis, figuur või mis tahes muu valdkond, ikkagi ei ole miski küllalt hea. Kui tunned, et oled krooniline viriseja, keskendu parem positiivsetele asjadele oma elus, sul ju on neid! Leia oma ellu rõõmu ja jaga seda!

2. Ostuhullus. Väga paljud meist panevad liiga palju rõhku materialistlikele asjadele ja unustavad sealjuures, mis neid tegelikult õnnelikuks teeb. Ostlemisest saadud õnnetunne on lühiajaline ega kindlusta pikaajalist efekti. Selle asemel mine avasta parem maailma, võta ette midagi ekstreemset, loe raamatut, mine võõra inimesega kohtingule jne. 

3. Alkoholilembus. Väldi alkoholi! Liigne alkoholi tarvitamine tekitab su ellu vaid segadust, halba enesetunnet ja kaotatud aega.

4. Muretsemine tuleviku pärast. Tuleviku suhtes puudub meil enamasti igasugune kontroll. Milleks kulutada aega selle pärast muretsemisele? Järgi oma eesmärke ja usalda elu.

5. Keskendumine tulevikusündmustele. Sarnaselt eelnevaga, ära mõtle niivõrd sellele, mida tulevik toob, vaid keskendu tänastele tegevustele ja ole sealjuures õnnelik selle üle, mida oled juba saavutanud. Ära lükka seda edasi!

6. Hobide puudus. Hobi on miski, mida sa tahad teha suure kirega, sul on selleks vaba aega ja sa soovid endasse midagi investeerida. Õpi näiteks kitarri mängima, mine jalgpallitrenni, tantsi, sõida jalgrattaga, luuleta, tee, mida hing ihkab. 

7. Vilets toit. Valede toiduvalikute tegemine ja liigne söömine muudab sind väsinuks, õnnetuks, edendab süütunnet ning loomulikult kasvab ka kaal. See on nõiaring, millest pead väljuma! Vali oma toidulauale tervislik toit, mis annaks energiat ja tagaks hea välimuse, lisades seeläbi ka enesekindlust.

8. Klatšimine. Selle asemel et teisi arvutada ja luua sisutühja vestlust, panusta parem põnevatele ideedele, üritustele, tee komplimente, ole inimene, kelle seltskonnas oleks huvitav viibida.

9. Viha pidamine. Elu on palju kergem, kui sa kellegi peale viha ei pea. Tee endale teene ja andesta. See aitab sul vabaneda ärevusest, stressist ning loob soodsa pinnase õnnelike suhete tekkimiseks.

10. Õppimisest loobumine. Õppimine ei pea olema kohustus. Tee see endale meeldivaks ning omanda uusi teadmisi millegi kohta, mis sind tõeliselt huvitab. 

11. Suutmatus plaane ellu viia. Diivanilt tõusmine on enamasti kõige raskem osa plaanide elluviimisest. Esimene samm ongi raske! Lõpeta vabanduste väljamõtlemine ja asu tegutsema!

12. Oma töö vihkamine. Enamus inimesi töötab ligikaudu 2000 tundi aastas. Kas tahaksid selle täita millegagi, mis sulle ei meeldi? Vaevalt! Mõtle, miks su töö sulle meeldib ning ela selles vaimus, jagades oma entusiasmi ka teistele.

13. Üksildus. Tehnolooglised vidinad ja suhtevõrgustikud internetis ei ole päris see, mis teeks sind õnnelikuks. Selle asemel et Facebook'is kommentaare jagada, mine sõbraga kohvikusse, sa ei pruugi ettegi kujutada, kui hästi päris suhtlemine sulle mõjub.

14. Negatiivsed mõtted. Ära lase negatiivseid mõtteid endale lähedale. Kui halvad mõtted siiski aeg-ajalt ringi uitavad, mõtle millelegi muule. Mida rohkem negatiivseid mõtteid ergutada, seda enam need võimust võtavad.

15. Liiga kiire järelduste tegemine. Ära ennusta, et asjad sinu jaoks kehvasti lahenevad. Samuti ära eelda, et teised sinusse negatiivselt suhtuvad. Kummalgi ei ole ju tegelikult alust.

16. Kärbsest elevandi tegemine. Puhud väikeseid asju liiga suureks? Võta aeg maha ja vaata asjale objektiivsest küljest. Kui sa siiski ennast ei usalda, küsi nõu kelleltki, kellele saad kindel olla.

17. Minimaliseerimine. Pead tõsiseid probleeme tühiseteks ning selle asemel, et nendega tegeleda, eirad neid. Sa ei saa neid aga lõpmatuseni ignoreerida, hakka tegutsema ja aja oma asjad joonde.

18. Iseenda sildistamine. See, kuidas sa endaga räägid, võib tõsiselt kahjustada su eneseväärikust. Kui tegid vea, andesta endale, ning proovi järgmisel korral paremini teha.

19. Eesmärkide puudumine. Üks põnevamatest asjadest elus on eesmärkide seadmine. Lühiajalised eesmärgid aitavad sul ellu viia väikeseid saavutusi, mis suurendavad ensekindlust ning motiveerivad nägema suurt pilti, et saavutada suuri eesmärke. Pea meeles, et eesmärk peab olema reaalne, kättesaamatu unistus ainult süvendab su nukrust.

20. Muretsemine selle pärast, mida teised arvavad. Väga paljud inimesed kulutavad naeruväärselt palju aega sellele, et teistele inimestele meeltmööda olla. Inimesed on erinevad, sul ei ole vaja kellegagi sarnaneda ega teha asju nii, nagu teised inimesed teevad. Ole omapärane ja ära muretse teiste arvamuse pärast.

21. Lased võõrastel inimestel oma tuju rikkuda. Kui sul tuleb tegemist teha toriseva inimesega, ole temaga viisakas ja lahke. See aitab tal aru saada, kui rumal ta sel viisil käitudes näib.

22. Rahaahnus. Kui arvad, et raha teeb kedagi õnnelikuks, siis eksid. Mida rohkem teenid, seda rohkem kulub. Raha ei ole kunagi piisavalt. Lepi sellega!   

Allikas: infobarrel.com