NIPINURK: 10 VIISI, kuidas saad endale parema elu

NIPINURK: 10 VIISI, kuidas saad endale parema elu
pilt: Shutterstock

„Selleks, et oma potentsiaal saavutada, pead sa kasvama. Ja selleks, et kasvada, peab sul olema kindel kavatsus seda teha,“ ütleb USA tuntud juhtimisekspert John C. Maxwell.

Siit leiad 10 mõtet Maxwellilt, kuidas saavutada oma potentsiaal ning muuta oma elu edukamaks ja paremaks.

Õiged motiivid viivad õigele teele

Kui teed midagi õigetel põhjustel, siis annab see sulle sisemist jõudu ka siis, kui midagi valesti läheb. Õiged motiivid aitavad meil positiivseid suhteid luua, sest elimineerivad peidetud tagamõtted. Õigetel alustel millegi tegemine hoiab ka oma elu killustatuse eest ning valitud tee puhtamana. Lisaks sellele, et su visioon on selgem, sa ka magad paremini, teades, et oled õigel teel.

Keegi ei saa kogemata paremaks

Isiklik areng ei juhtu iseenesest. Ning hetkel, kui oled oma akadeemilise hariduse omandamisega ühele poole saanud, pead võtma täie vastutuse oma kasvamise eest, sest keegi teine seda sinu eest ei tee.

Paljud inimesed õpivad alles siis, kui elult peksa saavad

Rasked kogemused õpetavad neid ”karmil viisil” ja nad muutuvad – vahel paremaks, vahel hullemaks. Õppetunnid on juhuslikud ja rasked. Palju parem on oma kasvu teadlikult ja kavatsuslikult planeerida.

Motivatsioon ei taba sind välguna selgest taevast

Ja motivatsiooni ei saa keegi teine – õe, arst, pereliige – sulle kinkida ega peale sundida. Kogu motivatsioonijutt on lõks. Unusta see motivatsioon ära. Lihtsalt tee ära. Kui oled millegi tegemist alustanud, alles siis tuleb motivatsioon mängu ja teeb sulle alustatuga jätkamise kergemaks.

Ära tee asju ”hiljem”

”Hiljem” on üks paljudest unistuste tapjatest, üks lugematutest takistustest, mille me loome, et edu saavutamise reelt maha kukkuda. ”Homme” alustatav dieet, ”ühel hetkel” algav tööotsing, ”ühel päeval” oma elu unisuse poole liikuma hakkamine jätavad meid autopiloodi peale. Miks me seda endale teeme? Miks me ei võta kohe midagi ette? Vaadakem tõele näkku – kõik, mis on tuttav, on lihtne.

Ära lase endasse lugupidamatult suhtuda

Me kaldume elult saama täpselt seda, mida tolereerime. Kui lubame endasse lugupidamatult suhtuda, siis suhtutakse meisse lugupidamatult. Kui tolereerime kuritarvitamist, siis meid kuritarvitatakse. Kui meie meelest on täiesti normaalne olla ületöötanud ja alamakstud, siis mis sa arvad, mis juhtub? Kui meil puudub oma elu suhtes plaan ja eesmärk, siis saab meist kellegi teise plaani ja eesmärgi osa.

Tea, kuhu sa jõuda tahad

Oma potentsiaali saavutamiseks pead teadma, kuhu sa jõuda tahad ja kus sa praegu oled. Mõlemat teadmata võid teelt eksida. Enda tundmine on nagu ”Sina oled siin” täpp kaardil, kui püüad sellelt oma sihtpunktini teed leida.

Paku teistele lisaväärtust

Kui tahad väärtuslik olla, siis anna teistele lisaväärtust. Leia teiste teenimiseks moodus. Tee midagi sellist, millega kasutad oma tugevusi, toodad teistele kasu ja mis paneb sind enda suhtes hästi tundma.

Ilma alustamata võita ei saa! 

Inimesed, kes elus edasi jõuavad, on need, kes otsivad endale sobivaid tingimusi ja kui nad neid ei leia, siis nad loovad need ise. See nõuab initsiatiivi võtmist. Teed iga päev midagi konkreetset selle heaks, mis sind sammukese oma eesmärgile lähemale viib. Teed seda iga päev. Peaaegu iga edulugu on initsiatiivi vili.

Ole valmis kasvama ja muutuma

Oma unistuste elu elamiseks ning armastatud tegevuse tegemiseks vajalikud sammud lähevad sulle maksma. Sa pead kõvasti tööd tegema. Sa pead ohvreid tooma. Sa pead pidevalt õppima, kasvama ja muutuma. Oled sa nõus seda hinda maksma? Ma loodan, et oled. Aga tea – enamus inimesi ei ole.

Sarnased artiklid