NIPINURK: Urmas Sõõrumaa saates ”Õnnevale(m)”: südameenergias teeb inimene oma asju hästi!

erakogu

Monika Kuzmina

Õnnekoolitaja Dalí Getter Karati raadiosaates “Õnnevale(m)” käis külas ärimees Urmas Sõõrumaa, kelle jaoks on väga oluline vaimne areng. Sõõrumaa tõdes, et tema jaoks on võõristav rääkida vaimsusest, sest iga inimene on tegelikult vaimne olend – lihtsalt ühel on ehk teadlikkust ja taipamisi rohkem kui teisel.

Me kõik oleme vaimsed olendid

Sõõrumaa sõnas, et ta leiab, et on eluradade käsitluse ja eluülesande suhtes väga õnnelik inimene, sest tema teatud astroloogiline planeetide käsitlus ütleb, et tema esimene emotsioon siin maailmas on imetlus – vaadata ümbrust imetlusega. Järgmine on visualiseerimine ning alles järjekorras kolmandana hakkab ta nägema iseenda ego.

Ta leiab, et mõnel inimesel on tõepoolest nii, et kui ta iseenda ego ei näe, siis ta ei liiguta lillegi, ent siiski oleme me kõik vaimsed olendid, vastasel juhul ei saaks me siin maailmas eksisteerida.

Südameenergias teeb inimene oma asju hästi

Ehkki ärimaailm võib tunduda külm ja kalk, kinnitas Sõõrumaa, et tegelikult on ärimaailmas rohkem vaimset lähenemist kui võiks arvata. Tal on ka väga hea meel tänapäeva noorte üle, kes elus oma tegemiste ja pühendumistega õnnestuvad, kas äris või muus valdkonnas. Küll aga leiab ta, et see saab toimida vaid siis, kui äritegevuse juures on südameemergia – siis teeb inimene ka oma asju hästi. “Mul on hea meel jälgida, mis maailmas toimub,” rääkis Sõõrumaa.

Maailma võlu on selles, et kõik on pidevas muutumises

Nagu maailmgi, on muutunud aastatega Sõõrumaa mõttemaailm. Ta tõdeb, et ta mõttemaailm muutub iga hetkega. “Maailma võlu on selles, et kõik on pidevas muutumises, samas on see meie kõige suurem häda ja kannatus!” arvab ta.

Sõõrumaa usub ka, et ehk inimene ongi tulnud siia maailma kannatama ning kannatab iseenda emotsioonide tõttu. “Ma olen hakanud mõtisklema, et oleme loodud siia maailma kannatama. Kui läheb hästi, kannatad 100 aastat ja lahkud oma füüsilisest kehast. Kui nii hästi ei lähe, lahkud varem,” nentis ta.

Kuidas siin maailmas siis hakkama saada? Sõõrumaa arvab, et ainus võimalus hakkama saada on aktsepteerida kannatusi, mis tulevad tegelikult su sisemisest tasakaalutusest.

Kui sa oskad neid aktsepteerida ja võtta oma valu omaks, võib see muutuda õige magusaks. Aktsepteerimise juures aitab kõige rohkem teadmine, et kõik universumis on pidevas muutumises. “Kui teieni minu mõte jõuab, võib olla kindel, et minu peas on see saanud juba pisut teistsuguse tähenduse. Mida aeg edasi, seda rohkem,” rääkis ta.

Ta tõi näiteks, et kui keegi ütleb “ma armastan sind”, ootab ta tavaliselt vastust ning hakkab ette kujutama enda loodud pilti. See pilt aga muutub iga hetk, rääkimata 10-aastasest perioodist. “See kõik on pettumus ja kannatus. Me loome endale pildi, jääme sellesse kinni, unustame ära, et kõik muutub iga hetkega ja arvame, et see pilt on kellegi teise oma,” rääkis Urmas Sõõrumaa