Reklaam sulgub sekundi pärast

Oprah 10 tsitaati elu, andestamise ja aitamise kohta raamatust “Mis sinuga juhtus?” 

BANGKOK -JULY 22: A waxwork of Oprah Winfrey on display at Madame Tussauds on July 22, 2015 in Bangkok, Thailand. Madame Tussauds' newest branch hosts waxworks of numerous stars and celebrities
BANGKOK -JULY 22: A waxwork of Oprah Winfrey on display at Madame Tussauds on July 22, 2015 in Bangkok, Thailand. Madame Tussauds' newest branch hosts waxworks of numerous stars and celebrities — FOTO: 123RF.com

Kas oled vahel imestanud: „Miks ma seda tegin?“ või „Miks ma ei suuda lihtsalt oma käitumist kontrollida?“ Teised võivad meie reageerimist hukka mõista ja mõelda: „Mis tal viga on?“ Kui kahtleme oma tunnetes, on lihtne ennast süüdistada, nõuda iseendalt ja teistelt võimatut. Raamatu „Mis sinuga juhtus?“ autorid Oprah Winfrey ja Bruce D. Perry rõhutavad, et on aeg hakata esitama teistsugust küsimust. Sügavalt isiklikes vestlustes kirjeldavad Oprah ja tunnustatud aju- ja traumaspetsialist doktor Perry murrangulist ja tähendusrikast lähenemist traumade käsitlusele, mis võimaldab „Mis sul viga on?“ asemel nüüd küsida „Mis sinuga juhtus?“.

Siin on 10 Oprah mõtet elu, andestamise ja aitamise kohta raamatust „Mis sinuga juhtus?“

  • Anna andeks endale ja teistele. Eemaldu oma ajaloost ja astu tuleviku teele.
  • Andestamine tähendab lahti laskmist lootusest, et minevik võinuks olla teistsugune, aga me ei saa edasi liikuda, kui hoiame kinni mineviku valust.
  • See, mis sinuga juhtus, võib olla sinu jõud.
  • Kõik, kes on traumast katki ja vigastatud olnud, saavad muuta need kogemused traumajärgseks tarkuseks.
  • Olenemata sellest, mis juhtus, saad võimaluse oma elu käsikirja ümber kirjutada.
  • Oma minevikku meenutades tea: mis iganes juhtus, pelgalt see, et sa oled siin ja elus, tähendab, et oled õnne väärt. Ja tea, et lootust on alati.
  • Peame enda eest hoolitsema, et endast teistele anda.
  • Kui suudad teist inimest tõeliselt näha, on see osavõtlikkus ja teise inimese abistamine osavõtlikult muudab meie suhete, kogukondade ja maailma olemust.
  • Paljude jaoks ei ole kirik koht, kuhu minna, aga kõik vajavad inimesi, kes kuulaksid, oleksid olemas ja tekitaksid tunde, et sind kuuldakse ja nähakse. Traumast tervenemise võtmeks on leida oma „kirikukodu“ – oma inimesed, oma kogukond. See võib aidata kasvatada sitkust, traumajärgselt terveneda ja tuua lõpus kaasa posttraumaatilise tarkuse. See võib aidata targaks saada.
  • Soov olla aktsepteeritud ja tunnustatud nende enda tões on kõigi jaoks ühesugune. Me kõik tahame teada, et see, mida me teeme, ütleme ja kes oleme, on tähtis.

See raamat on kõigile neile, kes...

See raamat on kõigile neile, kelle ema, isa, elukaaslane või laps on traumat kogenud. Ja kui sind või sinu lähedasi on kunagi kirjeldatud niisuguste väljenditega nagu „tahab inimestele meeldida“, „õõnestab iseennast“, „häiriv“, „vaidlushimuline“, „elab muus maailmas“, „ei suuda ühel töökohal püsida“ või „ei oska suhtes olla“, on see raamat sulle.