1 TÄHTIS ASI, mida iga lapsevanem teadma peaks

1 TÄHTIS ASI, mida iga lapsevanem teadma peaks
shutterstock

Paljud vanemad tunnevad ennast süüdi, sest arvavad, et nad ei tee oma laste heaks piisavalt. Eriti nüüd koroonaajal on ehk nii mõnigi vanem lubanud lapsele rohkem ekraaniaega, hõrgutisi ja toas olemist. Kuid nende asjade tõttu ei tohiks vanemad ennast siiski süüdi tunda.

Eriti võivad täiuslikkuse survet tunda emad. Kõik algab juba raseduse ajal, kui tulevane ema saab nimekirja kõigest, mida ta tohib süüa ja mida mitte ning lisaks rõhutatakse kui oluline on ennast igapäevaselt liigutada. Sünnitusele järgneb imetamise surve ja pärast seda nimekiri vaid kasvab.

Vanemad peaksid oskama ära tunda, millal nad ennast laste tõttu halvasti tunnevad. Negatiivseid mõtteid, depressiooni ja enese kritiseerimist võib aidata vähendada näiteks see, kui räägitakse teiste lapsevanematega, kellega ennast samastada saab ning kellega koos teineteisele toeks olla.

Vanemad peaksid ennast ja oma oskuseid mitte nii palju kritiseerima. Laste kasvatamise osas tuleks latti oluliselt alla lasta ning sellepärast ei tohiks ennast pahasti tunda. Samuti peaks panustama aega iseenda jaksamisse ning heaolule. Kui ema ja isa on õnnelikud, siis on ka laps õnnelik.