Reklaam sulgub sekundi pärast

7 sammu õnneliku ja terve perekonna heaks

Lihtne on luua perekond ja saada lapsi. Kuid raskem on kujundada oma perekonnast õnnelikku ja täisväärtuslikku tagalat oma järeltuljatele. Siin on 7 sammu, mis aitavad sul kindlustada õnneliku ja terve perekonna.

 

Lihtne on luua perekond ja saada lapsi. Kuid raskem on kujundada oma perekonnast õnnelikku ja täisväärtuslikku tagalat oma järeltuljatele. Siin on 7 sammu, mis aitavad sul kindlustada õnneliku ja terve perekonna.

1.Söök on oluline

Tervislik toitumine algab kodust. Kui te soovite, et teie lapsed ka täiskasvanutena teeksid toidupoes õigeid valikuid ja sööksid tervislikult, siis peaksite selle propageerimisega alustama juba siis, kui lapsed veel väikesed on. Koguge külmkappi vaid tervislikke toiduaineid ning vaadake, et puuviljakauss laual oleks alati täidetud.

2. Rääkige üksteisega

Rääkimine on hea peresuhte alustalaks. Ärge  tormake kohe koju jõudes kööki süüa tegema, vaid veetke hetk koos perega, puhates. Kui lapsed tulevad koolist, küsige neilt alati, kuidas läks ja rääkige neile ka enda päevategmistest.

3. Sööge alati koos õhtust

Öeldakse ju, et pere, kes sööb koos, ei lagune koost. See on aeg, mil saate kõik laua ääres kokku, et rääkida oma päevast ja nautida üksteise seltskonda. Kui iga päev ei õnnestu kõiki ühel ajal õhtusöögilauda saada, siis kord nädalas peaks iga pere selle aja leidma.

4. Seadke abielu esikohale

On perekondi, kus seatakse esikohale vaid lapsed, kuid samatähtis, kui on lapsed, on ka teie abielu. Leidke laste kõrvalt siiski aega olla kahekesi. Tegelege koos ühiste hobidega ning nautige teineteise seltskonda.

5. Seadke sisse peretraditsioonid

Ostke poest mõni hariv laua- või kaardimäng, mida õhtuti koos mängiga. Väiksematele lastele lugege enne magamaminekut unejuttu. Talviti käige koos kelgutamas, suusatamas, uisutamas. Laupäeviti käige koos ujumas. Pühapäeviti küpsetage pannkooke. Sellised pisikesed koosveedetud hetked muudavad teie perekonna veelgi ühtehoidvamaks.

6. Ärge töötage liialt palju

Töönarkomaanide lapsed muutuvad ebakindlaks, tundes, et neid ei väärtustata piisavalt ja nendega ei taheta koos olla. Et laps tunneks end täisväärtusliku pereliikmena, on tähtis, et vanem pöörab lapsele piisavalt tähelepanu ja teeb temaga koos midagi põnevat. Nii tunneb laps: ma olen väärt, et minuga koos asju teha.

7. Ärge tülitsege laste ees

Ärge tülitsege laste juuresolekul või kaasake neid konflikti. Kui siiski juhtus nii, et ägedat vaidlust kuulsid ka lapsed, siis öelge: "Mul on kahju, et pidid seda kuulma. Meil isaga oli väike vaidlus, kuid nüüd on kõik korras!" 

 

 

 

Triin Tisler