Appi, laps sai sügelised – kuidas neid ravida?

Sügelistega puutuvad kokku paljud lasteaia- või koolilapsed, sest parasiidid kanduvad suures kollektiivis hõlpsasti ühelt lapselt teisele. Sügelised on lastel üks tihti esinev haigus. Haiguse tekitajaks on lest, mis kannab nime Sarcoptes scabiei - see uuristab naha sisse käike ning muneb seejärel sinna oma munad. Tegemist on äärmiselt nakkava haigusega, mis vajab levimiseks kehalist kontakti.

Sügelistega puutuvad kokku paljud lasteaia- või koolilapsed, sest parasiidid kanduvad suures kollektiivis hõlpsasti ühelt lapselt teisele. Sügelised on lastel üks tihti esinev haigus. Haiguse tekitajaks on lest, mis kannab nime Sarcoptes scabiei – see uuristab naha sisse käike ning muneb seejärel sinna oma munad. Tegemist on äärmiselt nakkava haigusega, mis vajab levimiseks kehalist kontakti.

Kuidas sügelisi ära tunda?
Kätele, jalgadele, kubemepiirkonda ning kaelale tekib sügelev ning villiline lööve.

Kratsimisest muutub lapse nahk kiiresti kärnaliseks ning kattub väikeste haavadega.

Kuidas ravida?

Apteekides on saadaval mitmeid erinevaid tooteid, millist täpselt oma lapse peal kasutada, konsulteerige perearstiga. Ravimid mõjuvad sügelislestadele surmavalt, kuigi lapsel võivad sügeliste poolt kärnaliseks muutunud kohad sügeleda veel hiljemgi.

Nii riided, voodipesu kui ka käterätikud tuleb kõik kõrgel temperatuuril pesta, et hävitada sinna jäänud sügelislesti.

Kuidas ennetada?
Igal pereliikmel peab olema oma käterätt. Nii aluspesu kui käterätte vahetage iga päev!

 

Autor: Helena-Reet Ennet