IMETAMISEL ON LAPSELE üllatav mõju

IMETAMISEL ON LAPSELE üllatav mõju

Hiljutisest uuringust selgus, et lapsed, kelle ema toitis neid rinnaga vähemalt kuus kuud ning maksimaalselt aasta, sõid vanuses 3-5 eluaastat oluliselt mitmekülgsemalt ning tervislikumalt kui teised lapsed. Uuringus osales 3000 last, vahendab uudisteagentuur Duodecim. 

Lapsed, keda imetati kuus kuud kuni aasta, sõid oluliselt vähem magusat ning jõid vähem suhkrusisaldusega jooke ning samuti oli neil söömisega seotud probleeme tunduvalt vähem kui lastel, kes rinnapiima nii kaua ei saanud. Ka need lapsed, kes said rinnapiima kauem kui aasta, sõid tervislikumalt ja mitmekülgsemalt. 

Kanada teadlaste uuring toetab imetamissoovitust, mille kohaselt peaks imikut toitma ainult rinnaga 4-6 kuud ning seejärel võiks kuni aastaseks saamiseni lisaks rinnapiimale anda lapsele ka juba tahkemaid toite. 

Tulemusi ei saa siiski päris tõe pähe võtma, sest tulemusi võivad mõjutada mitmed olulised asjad. Näiteks on võimalik, et emad, kes eelistavad rinnaga toitmist pudelile, pooldasid ka muidu tervislikku elustiili ning toitusid mitmekülgselt. 

Sarnased artiklid