Reklaam sulgub sekundi pärast

KOFEIIN JA RASEDUS: kas kohvi joomine on lootele kahjulik?

Raseduse ajal tuleb kohvi joomisega ettevaatlik olla, kuid mõõdukas koguses on see siiski lubatud ja loote arengule see halvasti ei mõju! Ohios läbiviidud uuringu tulemusena selgus, et piiratud koguses kofeiini tarbimine ei mõjuta lapse IQ'd ega arengut ning ei põhjusta muid terviseprobleeme!

Raseduse ajal tuleb kohvi joomisega ettevaatlik olla, kuid mõõdukas koguses on see siiski lubatud ja loote arengule see halvasti ei mõju! Ohios läbi viidud uuringu tulemusena selgus, et piiratud koguses kofeiini tarbimine ei mõjuta lapse IQ-d ega arengut ning ei põhjusta muid terviseprobleeme!

Siinkohal on kõige olulisem jääda lubatud koguste piiresse - päevas ei tohi tarbida rohkem kui 200 mg kofeiini ehk siis kaks tassi lahustuvat või üks tass filtrikohvi päevas. Tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, et 200 mg tähendab kõigi päeva jooksul tarbitud väiksemategi kofeiinikoguste summat! Ka mitmed gaseeritud joogid, must tee, roheline tee ja šokolaad sisaldavad kofeiini ning needki arvestakse lubatud koguse hulka.

Mõned näited, kui palju miski kofeiini sisaldab:

1 tass lahustuvat kohvi - 100 mg

1 tass rohelist teed - 50 mg

1 tass tavalist teed - 75 mg

50 g piimašokolaadi - 25 mg

50 g tumedat šokolaadi - 50 mg

Kindlasti tasub jälgida toodete pakenditel olevat teksti, sest kofeiinisisaldus võib olla erinev!

Teadlased on tõestanud, et 200 mg ületavad päevased kofeiinikogused on seotud madala sünnikaalu ning nurisünnitusega, seega pigem tuleks tarbida vähem kui rohkem ja kõige parem oleks raseduse ja imetamise ajal siiski kohvi joomist vältida!

Allikas: redbookmag.com