Reklaam sulgub sekundi pärast

KÕIGE KALLIMAD RIIGID, kus lapsi kasvatada

Ilmselgelt on palju faktoreid, mida laste saamisel arvestada, ning kahjuks on selle maksumus paljudele suureks takistuseks. Just seetõttu on silmi avav näha nimekirja, kus on üles toodud riigid, kus laste kasvatamine on kõige kallim. Üllatav on see, et need ei ole arvatavasti riigid, mis sa arvasid selles nimekirjas olevat.

Ilmselgelt on palju faktoreid, mida laste saamisel arvestada ning kahjuks on selle maksumus paljudele suureks takistuseks. Just seetõttu on silmi avav näha nimekirja, kus on üles loetud riigid, kus laste kasvatamine on kõige kallim. Üllatav on see, et need ei ole arvatavasti riigid, mis sa arvasid selles nimekirjas olevat.

Aruande "Society at Glance 2016" kohaselt on keskmine laste kasvatamise kulu umbes 15% kogu sissetulekust, kuid mõned riigis on protsent lausa kaks korda kõrgem. Mis riigid on siis nimekirjas välja toodud ning millised faktorid on selle põhjustanud?

1. Inglismaa

Inglismaal kulub keskmiselt 33,8% kogu pere sissetulekust lapse kasvatamisele, mis on kõrgeim maailmas. Seal ei ole valitsus lapsevanematega just eriti helde, mistõttu peab enamik keskklassi lapsevanemaid valima karjääri ja lapse vahel. Ainsaks boonuseks luuakse neile 2017. aastaks see, et vanemad saavad oma 3-4aastastele lastele taotleda 30 tundi nädalas tasuta lastehoidu.

2. Uus-Meremaa

Uus-Meremaal kulub keskmiselt 29% kogu pere sissetulekust lapse kasvatamisele. Uusmeremaalased ise arvavad, et kõrge protsendi põhjuseks on see, et riigis on palju lapsehoidjaid, kes üritavad palju teenida ja on omavahel võistlemiseks hinnad lakke ajanud.

3. Iirimaa

Iirimaal kulub keskmiselt 27,4% kogu pere sissetulekust lapse kasvatamisele.

4. USA
USA-s kulub keskmiselt 25,6% kogu pere sissetulekust lapse kasvatamisele. See arv on varieeruv erinevates osariikides ning sõltub mõnes kohas isegi sellest, kus linnas sa elad.

5. Šveits

Šveitsis kulub keskmiselt 24,1% kogu pere sissetulekust lapse kasvatamisele. Ka Šveitsis süüdistatakse selles valitsuse halba raha planeerimist.

Allikas: Bustle.com