Kuidas pühadest rõõmu tunda?

Jõuluõhtu on käes ja kogu pere on laua ümber koos. Kingid on kuuse all ning laud lookas hõrgutavatest roogadest, perenaine aga liiga väsinud selleks, et üldse mingit jõulurõõmu nautida. Tuttav tunne? Aga tee sellel aastal teisiti - ära unusta jõuludeks valmistudes ka ennast!

Jõuluõhtu on käes ja kogu pere on laua ümber koos. Kingid on kuuse all ning laud lookas hõrgutavatest roogadest, perenaine aga liiga väsinud selleks, et üldse mingit jõulurõõmu nautida. Tuttav tunne? Aga tee sellel aastal teisiti – ära unusta jõuludeks valmistudes ka ennast!

* Koosta endale nimekiri ja ajakava nende tööde kohta, mis tuleb kindlasti ära teha, ja teine nimekiri vähemtähtsatest tegemistest. Kui aega jääb väheks, võid teise nimekirja plaanidest loobuda.

* Tee kõigepealt ära kõige ebameeldivamad tööd – siis on süda rahul, et need on tehtud.

* Ära taotle täiuslikkust! Kauplustes on valmis mitmesuguseid salateid, pasteete, sülte, kastmeid jms, mille ostmisega saad oma elu lihtsamaks muuta.

* Pane kogu pere tööle. Lapsed võivad näiteks koristamisel abiks olla: tolmu pühkida, prügiämbrit välja viia ja nõusid pesta. Ka poodi võid saata mehe või lapsed, aga tee neile siis täpne nimekiri asjadest, mida osta tuleb.

* Püüa viimased veel ostmata jäänud jõulukingid ja toiduained juba täna ära osta. Jäta pühade-eelseks päevaks vaid need asjad, mida pole võimalik varem ära osta.

* Säästa oma jõudu, tehes jõulunädala algul perele vaid lihtsamaid roogi. Tee korraga valmis rohkem toitu ja pane osa sügavkülma.Hoiad kokku palju aega, kui valmis toit on kiiresti võtta.

* Võta endale vaba aega. Käi iga päev jalutamas või jooksmas. Ära loobu oma harrastustest. Tõsta õhtuti jalad seinale ja unusta hetkeks, kui kiire sul on.

* Keskendu ühele asjale korraga. Kui juba hakkasid küpsetama, siis ära ürita samal ajal, kui kook ahjus on, näiteks tolmuimejaga põrandat puhastada.

*Jõulude ajal kutsud ju niikuinii külla ainult kõige lähedasemaid inimesi. Ära siis rabele liiga palju, et kõik külaliste tulekuks valmis oleks! Need, kes esimesena kohale jõuavad, võivad aidata näiteks lauda katta või küünlaid süüdata. Ära unusta, et jõulud on ka sinu pühad!

 

 

Triin Tisler