Milline inimene kasvab Sinu tütrest?

Milline inimene kasvab Sinu tütrest?

Briti psühholoogide poolt läbiviidud uurimusest selgus, kuidas lapsepõlve suhted võivad mõjutada meie isikut täiskasvanueas, kirjutab The Psychological Science.

Briti psühholoogide poolt läbiviidud uurimusest selgus, kuidas suhted lapsepõlves võivad mõjutada meie isikut täiskasvanueas, kirjutab The Psychological Science.

Psühholoogid kasutasid oma tähelepanekuid jagamaks naised nelja gruppi sõltuvalt sellest, kellega naised lapsepõlves paremini läbi said.

1. Isa ja tütar – neist kasvavad enesekindlad, edule orienteeritud naised, kes saavad meestega ideaalselt läbi. Samas aga kipuvad nad olema liiga emotsionaalsed ja kapriissed.

2. Ema ja tütar – neist kasvab tõenäolisemalt kõige naiselikum naine. Täiskasvanuna on nad hästi vastutustundlikud, kuid häbelikud ja neil on raske toime tulla isikliku elu probleemidega.

3. Vanaema ja lapselaps – neist võivad saada idealistid, kes on iseenda ja teiste suhtes väga nõudlikud, säilitades lapselikku kõik või mitte midagi suhtumist.

4. Vanaisa ja lapselaps – seda tüüpi lapsed kipuvad kasvama mõistlikuks ja kaastundlikuks naiseks, kuid kogu oma täiskasvanuea jooksul kannatavad nad madala enesehinnangu käes.


Anneli Allikas

Sarnased artiklid