NÄDALAVAHETUSEL SÜNNITAMINE on äärmiselt riskantne

NÄDALAVAHETUSEL SÜNNITAMINE on äärmiselt riskantne

Kui ennast laupäeval või pühapäeval halvasti tunned, siis on parimaks otsuseks alles esmaspäeval arsti poole pöörduda – seda nimetatakse nädalavahetuse efektiks – nädalavahetustel on suurem suremus kui nädala sees. Mis veelgi murettekitavam: see mõjutab kõige rohkem vastsündinuid! Just nii väidetakse British Medical Journali poolt avaldatud uuringus. 

Kui ennast laupäeval või pühapäeval halvasti tunned, siis on parimaks otsuseks alles esmaspäeval arsti poole pöörduda – seda nimetatakse nädalavahetuseefektiks – nädalavahetustel on suurem suremus kui nädala sees. Mis veelgi murettekitavam: see mõjutab kõige rohkem vastsündinuid! Just nii väidetakse British Medical Journal’i poolt avaldatud uuringus. 

Londonis asuva Imperial Kolledži teadlased võrdlesid 1 349 599 sündi, mis leidsid aset aastatel 2010 kuni 2012. Vaadeldi seda, millises tervislikus olukorras sündisid erinevatel nädalapäevadel lapsed ning kuidas see sünnitajate tervisele mõjus. 

Kõige halvem uudis on see, et uuringu tulemustest selgus järgmine tõsiasi: nädalavahetusel sündinud lapsed surid 7% suurema tõenäosusega oma esimese elunädala jooksul. See tähendab, et üks tuhandest nädalavahetusel sündinud lastest suri. 

Kõige madalam suremus oli teisipäevasel päeval sündinud imikute hulgas. 

womansday.com