PÕNEV AVASTUS: MILLAL PEAKS beebi õppima oma toas üksi magama?

Millal peaks õpetama oma beebit üksi magama? Tegu on küsimusega, mis vaevab paljusid noori emasid, kes ei taha kuidagi oma pisikest enda juurest teise tuppa magama viia, sest kardetakse, et midagi juhtub. Hiljutise uuringu kohaselt tuleks aga beebi harjutama omaette magama tunduvalt varem, kui arvata võiks.

Millal peaks õpetama oma beebit üksi magama? Tegu on küsimusega, mis vaevab paljusid noori emasid, kes ei taha kuidagi oma pisikest enda juurest teise tuppa magama viia, sest kardetakse, et midagi juhtub. Hiljutise uuringu kohaselt tuleks aga beebi harjutada omaette magama tunduvalt varem kui arvata võiks.

Ajakirjas Pediatrics avaldatud uuringust selgub, et hiljemalt kuuendaks elukuuks peaks beebi juba magama oma voodis ja isegi oma toas, mitte ema ja isa kõrval. Enne, kui selline asi juhtuda saab tuleks muidugi beebi tuba ette valmistada – tuba peab olema täiesti turvaline, voodis ei tohi olla suuri patju, tekke, karvaseid mänguasju, nööre ega muid esemeid, mis beebile kahju võiksid teha. 

Oma toaga nii varaselt harjumine võib beebi jaoks loomulikult keeruline olla, kuid dr Ian Paul Pen State meditsiinikoolist tõdeb, et pikas perspektiivis on see beebi tervisele pigem hea otsus. Nii magab laps tegelikult paremini ja vanemad samuti – vanematega samas toas magades tajub beebi, et nad on lähedal ja tal tekib suurem tähelepanuvajadus. Kui aga vanemaid lähedal ei ole, harjub ta rahulikult ja pikemalt magama.

Allikas: dailymail