Teadlased: lapseootel naine vajab mõõdukat treeningut

Teadlased: lapseootel naine vajab mõõdukat treeningut

Teadlased on välja selgitanud, et ka lapseootel naine vajab mõõdukat füüsilist treeningut, et terve olla.  

Teadlased on välja selgitanud, et ka lapseootel naine vajab mõõdukat füüsilist treeningut, et terve olla, vahendab allvoices.com.

Selleks, et end rasedana liikuma sundida, on mitu head põhjust. Esiteks võib rasedusaegne ülekaalulisus või rasvumine suurendada märgatavalt riski sünnitada suurt kasvu laps, kelle ilmaletulekuks on vaja sooritada keisrilõige. Lisaks suurendab liigse kehakaalu kogumine lapse sünnidefektide riski või järglase tõenäosust tulevikus ka ise ülekaalulisuse käes kannatada. Pealegi on kõigile teada fakt, et raseduse ajal kogutud kilodest võib pärast üpris raske olla lahti saada.

Teadlased selgitasid välja, et raseduse keskel alustatud treeningud ei anna nii häid tulemusi kui lapseootuse alguses või veel enne rasestumist alustatud trenn. Selliste tulemusteni jõuti uuringus, kus osales 82 tüsedamat naist. Katsealused jagati kahte gruppi, kellest pooled hakkasid käima iganädalasel treeningul ning said toitumis- ja liikumisealast nõu. 

Gruppide jagamise tulemusena selgus, et suurem osa katsealuste lastest sündis siiski keisrilõike abil ning beebide tervisenäitajates ei esinenud märgatavaid erinevusi sõltuvalt sellest, kumba gruppi nende ema kuulus.

Teadlaste sõnul ei saa siiski väita, nagu mõõdukas liikumine ei oleks kasulik. Kuid mida hilisemas rasedusfaasis naine oma treeningprogrammiga alustab, seda raskem on tal seda jälgida ja seda väiksemad on tulemused. 

 

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid