VIDEO! Barbie konkurent: normaalmõõtudes nukk

Barbie ebaloomulikult habraste mõõtude üle on kurdetud ammu. Nüüd on legendaarsele nukule tekkinud tugev konkurent. 

Barbie ebaloomulikult habraste mõõtude üle on kurdetud ammu. Nüüd on legendaarsele nukule tekkinud tugev konkurent. 

Kunstnik Nickolay Lamm otsustas, et ei piisa ainult kurtmisest selle üle, kui ebaterve kuvandi Barbie noortele tüdrukutele tõeliselt kaunist naisekehast loob. Ta kujundas omaenese konkurent-nuku, vahendab Marie Claire. 

Lammi nukk näeb välja nagu keskmine 19aastane naine ja enda sõnul tahtiski kunstnik näidata seda, et täiesti tavaline naine on see, mis on ilus

Avalikkuse tagasiside on kunstniku sõnul olnud tohutult positiivne: temalt on loendamatul hulgal küsitud, kust ja millal seda nukku juba osta saab. Nüüd ongi kunstnik võtnud nõuks toode turule tuua. 

Lamm avas fondi, kuhu kogub raha elutervete mõõtmetega nuku loomiseks, ning postitas YouTube´i põhjaliku video oma missioonist. 

“Ma tahan, et meie lapsed kasvaksid üles rõõmsamateks ja tugevamateks, enesekindlateks naisteks, kes on omaenese kehaga rahul,” selgitab Lamm projekti vajalikkust. 

Lammily-nukk on naturaalsemalt meigitud, pigem sportlikku stiili esindav brünett. Juuksevärv on teadlikult valitud vastanduma Barbie blondidele kiharatele.  Ta ei seisa kikivarvul ja tema jalga mahuvad ka teistsugused kingad kui vaid tikk-kontsad. 

Lammi sõnul leidub tal palju rahalisi toetajaid ja Lammily-nuku tootmisse paiskamine on lähituleviku küsimus. 

Kuidas tundub, kas sellisel nukul oleks aeg Barbie troonilt tõugata?

Buduaar.ee