Reklaam sulgub sekundi pärast

PÕHJUSED, MIKS ÕNNELIKUD PAARID ei ole sotsiaalmeedias aktiivsed

Meeldib see meile või mitte, elame me siiski sotsiaalmeediaajastul, kus sellest hoidumine on pigem pensionäride pärusmaa. Kui meile keegi meeldib, lisame me ta oma Facebooki sõbralisti ja jälgime tema „iga sammu“, et näha, milline on tema sotsiaalmeedia „mina“.

Meeldib see meile või mitte, elame me siiski sotsiaalmeediaajastul, kus sellest hoidumine on pigem pensionäride pärusmaa. Kui meile keegi meeldib, lisame me ta oma Facebooki sõbralisti ja jälgime tema „igat sammu“, et näha, milline on tema sotsiaalmeedia „mina“.

Kuna me kõik seda teeme, võtab enamik meist oma sotsiaalmeediakuvandit äärmiselt tõsiselt ja tema jaoks on selle loomine saanud lausa kireks. See on kõige levinum viis, kuidas end oma sõpradele, tuttavatele ja isegi võhivõõrastele esitleda. Me jagame oma imeilusaid ja filtreeritud elusid kogu maailmaga ning kuigi me seda ei tunnista, näib paljudele tühi „sein“ tühja eluna. Just seetõttu jagavad inimesed pilte pea kõigest – toidust, koduloomades, sõpradest, lastest, üritustest. Peaasi et midagi märkimisväärset alati toimuks.

Tegelikult ei ole see enamasti suurem asi. Sotsiaalmeedia on lihtsalt vahend, millega inimestel on võimalus üksteise eludega kursis olla ja inimestega suhelda, kui pole võimalik igapäevaselt silmast silma kohtuda.

Ometi võib liiga isiklike asjade nagu intiimsete hetkede, suhte- ja pereasjade jagamine viidata sellele, et kõik ei ole päris kontrolli all.

Igaüks meist teab ilmselt vähemalt üht paarikest, kes pidevalt sotsiaalmeedias üksteisele emotikone täis kommentaaride, kaunilt filtreeritud piltide ja postituste näol armastust avaldab. See on see paar, kelle omavahelised isiklikud vestlused ja tundeavaldused on sul pidevalt silme ees ning kelle erilised tähtpäevad on sul alati meeles, sest need lilledest kubisevaid fotod tänusõnadega kallimale ei saa lihtsalt märkamata jääda.

Läksite koos kinno? Selfie, palun! Teie lapsel on minisünnipäev? Vaadake, mis ma talle selga panin! Mees kinkis lilli? Tänusõnad läbi Instagrami postituse. Iga lihtne tegevus on võimalus maailmale meelde tuletada, kui tore teil koos on.

Arvad ilmselt, et need kaunid pildid nende suhtest peaksid sind kadedaks tegema, eks? Ometi on psühholoogid leidnud, et inimesed, kes pidevalt enda õnne sotsiaalmeediapostituste näol kinnitama peavad, on tavaliselt väga õnnetud – ja see on vägagi loogiline.

Inimesed, kes on õnnelikus ja eluterves suhtes, ei ole sotsiaalmeedias oma isikliku elu jagamisega eriti aktiivsed. Miks? Sellel on mitmeid põhjuseid.

Esiteks on tõeliselt õnnelik inimene ilmselt nii hetkes, et ta ei mõtle, kui palju meeldimisi võiks ta selle armsa hetke postitamisega teenida või mis filtri ta just sellele pildile panna võiks, et emotsioon paremini esile tuua. Ta kogeb õnne, selle asemel et seda jäädvustada, et teised inimesed seda enda õnnega võrrelda saaks. Kui sinu sotsiaalmeediakonto on täis pilte sinu partnerist, teie lapsest ja koduloomast, kes kõik nii rõõmsad ja täiuslikud näivad, kuidas saaksid siis end ebakindlalt tunda? Kas see pole mitte #goals? Lihtsalt ja lühidalt – ei ole.

Õnnelikus suhtes inimesed naudivad kallite inimeste seltskonda sellest „turunduskampaaniat“ tegemata. See ei tähenda, et need saripostitajad teeksid seda selleks, et teisi end halvasti tundma panna – vastupidi. Nad soovivad end ise paremini tunda.

On mõistetav, et igaüks meist tunneb end vahel ebakindlalt ja vajaks veidi julgustust ka kelleltki teiselt kui oma kallimalt, kuid kui tundsid end puudutatuna, tuleta endale meelde need mõtteterad:

- Te ei vaja teiste inimeste tunnustust õnnelik olemiseks. Ära hinda oma suhte edukust teiste reaktsiooni baasil.
- Tea, et päriselu elatakse sotsiaalmeediast väljaspool. Sel on küll omad võlud, kuid ebavajalike ja liiga isiklike detailide jagamine ei ole üks neist.
- Sotsiaalmeedia on toodetud reaalsus – inimesed jagavad vaid oma elu parimaid hetki, mis ei tähenda, et neil ka halvemaid poleks. Nad lihtsalt ei jaga neid.
- Naudi pigem oma kallima kaisus niisama pikutamist kui piltidele poseerimist. Need hetked jäävad sulle kauemaks meelde kui need numbrid, mis pildi alla meeldimiste näol kogunevad.
- Õnnelikud paarid ei vaja ehedateks emotsioonideks filtreid.

Kas sina teed tihti postitusi oma suhte- ja pereasjadest? Miks? Anna kommentaarides teada!