Reklaam sulgub sekundi pärast

VASTAB EPP KÄRSIN: kas viga on minus, kui ma ei saa vahekorra ajal orgasmi?

Buduaari ajakiri

Epp Kärsin
Epp Kärsin / Foto: Maksim Toome

Seks on väga loomulik osa elust, ent võib meis ometi palju küsimusi tekitada. Panime kirja viis populaarset küsimust ja palusime Epp Kärsinil neile vastata, sest kes oleks neil teemadel parem kõneisik, kui kogemuskoolitaja ja Amare Luna Stuudio looja.

Kuidas tõsta libiidot, kui seks lihtsalt ei ahvatle?

Lihtsalt sundimisest jääb väheks, aga peaks suutma leida põhjuse, miks see nii on. Kas see on seotud vanuse, paarisuhte kriisi, üleliigse stressiga või on põhjus milleski muus? Peaksime teadma, et elus võibki olla aegu, kui seks ei ahvatle ja libiido pole just kõrgustes. Erinevad uuringud on kinnitanud, et spordi tegemine võib aga vägagi positiivselt mõjuda, lisaks eneserahuldamine ja parem kontakt enda kehaga. Alkohol ja seks ei käi kokku, aga klaas punast veini võib vahel imet teha ja seksisu on tagasi.

Kas mul on midagi viga, kui ma ei ole kunagi vahekorra ajal orgasmi saanud?

Öeldakse, et 10% naistest ei jõuagi orgasmini. Põhjuseks võib olla vähene eelmäng ja puudulikud teadmised teadlikust seksuaalsusest. Oluline on tulla peast südametasandile ja keskenduda teekonnale, mitte orgasmile. Koolitaja kogemusest võin julgelt öelda, et meid ei ole õpetatud enda kehaga sõbraks saama, kuidas end rahuldada ja mida naistena vajame, et pääseda ligi Pühale Graalile. Iga naise sünniõigus on kogeda orgasme. Kuid kas naisel on midagi viga, kui ta ei saa orgasme? Kindlasti mitte, puudu võib olla lihtsalt kogemustest ja oskustest. Soovitan siiralt tulla koolitusele „Naine tunne oma keha“.

Kuidas panna konservatiivne partner seksiteemadel rääkima, kui ta on vaoshoitud ja häbeneb

Ole ise esimene ja alusta julgelt. See annab võimaluse teisel tunda ja kogeda, et seksist rääkimine ei ole tabu. Jaga avameelselt ja siiralt, mis sulle meeldib ja räägi ka enda seksuaalsetest fantaasiatest. Usun, et partner avaneb kiht-kihilt. Magamistoas ongi number üks julgus rääkida ja teha seda ilma igasuguse piinlikkuseta. Kui tunneme end turvaliselt ja oleme usalduslikus suhtes ning emotsionaalselt lähedased, avaneb suurem potentsiaal teineteise sisemaailma seksuaalsetel teemadel rikastada.

Kas on teatud treeninguid või harjutusi, mis lisaks paremale füüsilisele vormile muudavad ka seksi paremaks?

Nii meestel kui naistel on olemas vastavad lihased, mis annavad võimaluse kogeda pikemalt kestvat vahekorda ja võimsamaid orgasme.

Regulaarne kehaline aktiivsus sportimisel suurendab naudinguid. Kui meil on hea füüsiline vorm, siis on ka seks kordades parem. Seks on võrreldav treeninguga ja on neid, kes on sprinterid ja neid, kes on maratonijooksjad. Seks ei ole midagi, mis lihtsalt on, vaid heaks seksiks on vaja ka teadmisi, oskusi ja kogemusi. Mida rohkemseksime teadlikult ja kohalolus, seda võimsamalt kogeme erinevaid orgasmide alleesid.

Kas kaaslasele peaks ausalt ütlema oma eelmiste voodipartnerite arvu, kui see on näiteks 10 ringis?

See on väga isiklik teema ja sinu enda otsustada. Kuid pigem tasuks mõelda nii, et mida see teadmine partnerile annab? Mina isiklikult ei pea vajalikuks ja ausalt, see ei ole ka mulle oluline, kui palju partnereid on minu kaaslasel varema olnud. Tähtis on see, et koos on hea ja eelmistelt partneritelt on kaasa võetud vaid parimast parim. Minevik on minevik põhjusega!

Epp ütleb, et ka seksimist on võimalik õppida ja saada parimaks armastajaks. Vaata rohkem www.eppkarsin.com