Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas oled vägivaldses suhtes? 5 hoiatavat märki

Kas tunned ära märgid, et teie suhe võib võtta vägivaldse pöörde?

Kas tunned ära märgid, et teie suhe võib võtta vägivaldse pöörde?

Keegi meist ei taha mõelda sellele, et tema suhe võib muutuda vägivaldseks. Hiljutise uuringu sõnul võib suhe sellise kannapöörde teha mitmel põhjusel. Seetõttu tuleks ennast selleks ette valmistada, vahendab Iltalehti.

Ajakirjas Journal of Interpersonal Violence avaldatud uuringus osales 348 naist, kes vastasid küsimustele oma suhte kohta. Muuhulgas küsiti neilt nende endi vägivaldsuse ja selle vormi, teistele tekitatud vigastuste ja vaimse vägivalla kohta. Uuringust selgus, et 95 protsenti naisest oli harrastanud vaimset vägivalda ja 30 protsenti rünnanud oma partnerit füüsiliselt. Naised kasutasid füüsilist jõudu, kui olid vihased, nende tunnetega oli mängitud või kui nad olid stressis. Teadlased usuvad, et vägivalda annab vältida, kui inimene oskab stressi ennetada ja õpib kuidas oma viha juhtida.

Professor Ramani Durvasula pani kirja viis hoiatavat märki, mida peaks võtma tõsiselt, ennetamaks vägivalda oma suhtes.

Tõukamine ja laksu andmine

Isegi väiksem füüsiline vägivald peaks panema häirekellad peas tööle. Teist inimest ei tohi tõugata või talle laksu anda.

Solvangud

Teise sõimamine, halvustamine ja maha tegemine on vaimne vägivald. See võib soodustada depressiooni ja madaldada enesehinnangut ning teha kahju tervisele.

Asjade lõhkumine

Kui teine lõhub asju või näiteks peksab seinu tüli ajal, on tegu hoiatusega, mida tuleks tõsiselt võtta. See on märk, et teine ei oska oma viha ja meeleolumuutuseid talitseda.

Seksima sundimine

Seksides ei peaks tunduma, et sind on selleks sunnitud või sulle survet avaldatud. EI tähendab EI-d ka suhtes.

Jälitamine ja kontrollimine

Kui teine tahab iga sinu sammu ja tegemist kontrollida, on see märk sellest, et suhe võib muutuda vägivaldseks.

 

Anneli Allikas-Parv