Reklaam sulgub sekundi pärast

Lõbus lugemine: kuidas inimesed pohmellis peaga käituvad

Pohmell kaasneb liigse alkoholi tarbimisega ehk siis juuakse rohkem kui organism läbi töödelda suudab ja selle tulemusena tekib vedelikupuudus, vitamiinide- ja toitainetepuudus, kuiv suu, peavalu ja kõik muud tervisehädad. Erinevates vanustes mõjub pohmell meile erinevalt ning ka käitumismustrid muutuvad.

Pohmell kaasneb liigse alkoholi tarbimisega ehk siis juuakse rohkem, kui organism läbi töödelda suudab ja selle tulemusena tekib vedelikupuudus, vitamiinide- ja toitainetepuudus, kuiv suu, peavalu ja kõik muud tervisehädad. Erinevates vanustes mõjub pohmell meile erinevalt ning ka käitumismustrid muutuvad.

Kuidas käituvad pohmellis peaga inimesed 20ndates, 30ndates, 40ndates, 50ndates ja 60ndates eluaastates, sellest loe allpool lähemalt!

Tegu on meelelahutusliku lugemisega!

20ndates eluaastates:

Sa ärkad üles peale paaritunnist uneaega ja tunned justkui keegi oleks pea pooleks löönud. Peale veejoomist otsid lähima koha, kust saab rasvast kiirtoitu ja võimalik, et jood selle allaloputamiseks ära siidri. Peale seda tunned end taas üllatavalt hästi ja pohmakas hakkab vaikselt taanduma. Vaatad ilmselt telekast seriaale ja leiad tegevust, mis mõttetööd ei vaja. 

30ndates eluaastates:

Sa ärkad üles ja kogu sinu keha valutab, kõik kohad on kanged ja valusad ja peas taob väike haamer, mis ei kavatsegi vait jääda. Sa jood vett, käid duši all ja ostad rohelise tervisejoogi ehk smuuti, mis peaks väidetavalt sisaldama vitamiine ja mineraale, millest kehal antud hetkel suur puudus on. Võimalik, et sa üritad sel päeval veel trennigi minna, sest loodad, et peale seda tunned end paremini. Reaalsus on see, et trennis võib sul halb hakata ja isegi kui sa sinna lähed, ei suuda sa korralikult kaasa teha. Kokkuvõttes lõpeb õhtu kiirsöögiga ja varajase magamaminekuga. 

40ndates eluaastates:

Üles ärgates tunned justkui sa oleksid bussi alla jäänud. Lesid pikka aega voodis, üritad end koguda ja kui see lõpuks õnnestub, lähed abikaasa või sõpradega hilisele brunch'ile, kus te tellite esimese asjana vahuveinikokteili või tomatimahla, kuhu on lisatud seda kõige kangemat ehk viina. Brunch kestab paar tundi, sinust saab jälle enam-vähem inimene ja sa lubad endale, et lähitulevikus sellist asja enam ei juhtu. 

50ndates eluaastates:

Üldjuhul võtad sa selles vanuses enne magamaminekut peavalutableti ja keset ööd veel ühe, kui vaja. Sa jood vett juba öösel, sest loodad, et äkki jääb pohmell ja peavalu tänu sellele ära. Ärkad meeletu peavaluga - see ei kao aastatega ära. Kui sul on pohmell, siis on sul ka peavalu. Kui sa ühel hetkel voodist välja saad, lähed duši alla, jood kohvi ja sööd midagi magusat, sest oled veendunud, et kiired süsivesikud leevendavad pohmelli. Iseenesest see polegi vale mõte, kuid šokolaadile tasuks eelistada puuvilju - need tõepoolest leevendavad pohmelli. Sellist pidu sa järgmise poole aasta jooksul enam näha ei taha. 

60ndates eluaastates:

Selles vanuses ei tarbita üldiselt enam nii  palju alkoholi, et järgmisel hommikul pea valutaks, sest sa lihtsalt oled targem ja kogenum. Jood vett alkoholi kõrvale ja lähed ilmselt magama kainena. Kui aga peaks juhtuma, et tõepoolest pidu läheb veerema ja pidama ei saa, siis pohmelli korral veedad lihtsalt järgmise päeva voodis ja parimal juhul käid duši all. Sööd seda, mida külmikust leida võib ja mille valmistamine energiat ei nõua.

Kuidas sinuga lood on? Milline vanusegrupp sinu käitumisega kokku sobib?

Allikas: womenshealthmag.com