Reklaam sulgub sekundi pärast

Mesi

Nüüd, kui ilmad külmad ja ringi liiguvad erinevad viirused, otsivad paljud rohtu, mis haiguse ära hoiaks. Kõikidel peaks riiulis olema üks magus kuldne purgike, milles peitub hea tervis ja veel palju häid saladusi sinu kehale.

Mari Ojasaar

[email protected]

Nüüd, kui ilmad külmad ja ringi liiguvad erinevad viirused, otsivad paljud rohtu , mis haiguse ära hoiaks. Kõikidel peaks riiulis olema üks magus kuldne purgike, milles peitub hea tervis ja veel palju häid saladusi sinu kehale.


Mee ostmine pole niisama sulle-mulle tehing. Mõtle roheliselt, sest mee varumisel on ära tehtud suur töö: ühe kilo mee saamiseks külastavad mesilinnud kuni kümmet miljonit õit. Need õied ka tolmeldatakse, seegi on suur väärtus omaette. Põhiline nektari korje tehakse tarust kolme kilomeetri raadiuses.

Eelista mett suhkrule, saad seedimise korda ja hea une!

Mesi on asendamatu toiduaine meie igapäevases elus. Sadu aastaid oli mesi inimestele ainsaks kättesaadavaks magusaks toiduaineks.
Mesi on suurepärane rahusti närvisüsteemile ja seedetraktile, koormamata neerusid nagu suhkur. Ta aitab tasakaalustada ainevahetust, koos meega seedib organism paremini raskesti omastatavaid toitaineid.
Organism omastab mett kergesti ja see ei kahjusta limast seedetrakti. Vajalik energia vabaneb meest kiiresti ning aitab pärast füüsilist pingutust organismil ruttu taastuda.
Soovituslik on igal õhtul enne magamaheitmist 1-2 tl mett võtta. Selle mõju on kahene: seob organismis vedelikku, vähendades neerude koormust ja kindlustab sügava une.
 Vanurid peaks igal õhtul enne uinumist jooma 1 kl sooja piima 1 spl meega, mis tagab kiire uinumise.


Haiguste vastu meega

Mesilaste poolt toodetud ainetel on hardukordne ravijõud. Mett on inimene tarvitanud aastatuhandeid, see on olnud tema päästja kriisiolukordades ja vanim arstirohi, mida tarvitatud. Mesi on äärmiselt hõlpsasti omastatav ja selles sisaldub täiskomplekt organismi toimimiseks vajalikke aineid: lihtsuhkrud, mikroelemendid, vitamiinid, fermendid - need kõik soodustavad muude toiduainete omastamist. Aina rohkem osatakse mee kõrval hinnata ka õietolmu ja mesilasvaha tervendavat jõudu.
Võrreldes teiste magusate toiduainetega on mesi ideaalne energiaallikas. Haigestudes on oluline suhkur meega asendada, nii vabanevad seedeorganid inversioonist.
Suure kaaliumisisalduse tõttu soovitatakse mett ka veresoonkonna haiguste puhul. Tugeva köha ja nohu puhul söö koos sidruniga . Ka nohutilku saab kodus mee olemasolul kiirelt valmistada, lisades viimasele veidi aaloe- või sibulamahla.
Üks mee parimaid omadusi ongi tema bakteritsiidne toime, see tähendab mikroobidele ebasoodsat keskkonda (kaaliumi sisalduse tõttu). Ideaalse niiskusesisaldusega puhas mesi lõhustab ka bakterid. Veel sisaldab mesi rauda, kaaliumi, mangaani, niklit, koobaltit, räni, kroomi, kulda, fosforit, väävlit ja paljusid teisi mikro- ja makroelemente ning mitmeid inimorganismile vajalikke amiinohappeid ja vitamiine. Kui tunned väsimus, siis lippa lusikaga kohe meepurgi järele!

Kaunis  nahk mee abiga. Mesi toniseerib, trimmib, puhastab , tõstab ja niisutab nahka.

Seda leidub paljudes kuivale nahale mõeldud hooldusvahendites. Tänu kergelet antiseptilisele toimele võib see mõjuda aga sama hästi ka rasusele nahale.Nahk muutub elastseks ja siidiseks ning pinguldub. Stimuleerib erinevate kudede ja organite toimimist, mille tulemusena paraneb kogu organismi seisund.

Soovitus: määri kolm korda nädalas nägu või ka keha meega. Jäta mesi nahale 30 minutiks ja loputa siis sooja veega maha. Sellel lihtsal trikil on hämmastavad tulemused. Nahk säilib pehme, elastne, noor ja toidetud.
Näole meemassaa