Henna asjatundja Katrin Alekand soovitab: tea, mis on õige henna!

Katrin puutus hennaga esimest korda kokku keskkooli ajal, kui sellega vahel juukseid värvis. “Selle va Venemaalt toodud henna ja iganenud retseptiga sai ikka korraliku oranži, umbes nagu Vivienne Westwood!“

Tagasi artikli juurde

23 kommentaari

 • Kriska
 • Mmjau
 • Cindy
 • kätu
 • Sally

  Sally

  Olen kasutanud hennat ja väga ilus tulemus on.Mina pooldan hennat!
 • Katrin Alekand

  Katrin Alekand

  Kui juuksed on sünteetiliselt heledamaks värvitud või blondeeritud, siis püsib henna seal mõnda aega kehvemini tõesti. Ja pisut oleneb ka hennast. Kumulatsioon ja pigmendi taastekkimine ning keratiini püsima jäämine võtab aega. Kuna henna ei tee juukseid heledamaks, siis tumedatele juustele jääb tõesti ainult toon ja läige. Kui vajad abi ja nõu, kirjuta.
  Neid jubeallergilisi ja haavandilisi asju, mida uudistes ja piltidel vahel näidatatkse - henna tekitas eluaegsed armid jne - põhjustab nn "must henna". Sageli ei ole selles segus grammigi hennat vaid see on kõige tavalisem must või tumepruun sünteetiline juuksevärv. Kes värvivad oma juukseid sünteetikaga tumedaks, puutuvad paratamatult paraühendite ja diamiinide grupiga kokku. Nii et sama tulemuse võib halval juhul saada ka peale juustevärvimist. Kõik need jubejutud, kus naistel on peale värvimist (reeglina küll kodus värvimist) läinud pea paistesse ja ville täis - neid ikka esineb paar korda aastas - on PPD ehk parafenüleendiamiini mürgistuse tulemus. Need inimesed ei tohiks enam mitte kunagi PPDga kokku puutuda.
  Meil on vabadus arvata mida tahes, seda argumenteerimata esitada ja väljendada, aga meil on ka õigus end sellest mitte häirida lasta. :) Artiklist jäeti välja üsna pikk siirast imetlust, tunnustus ja austust väljendav lõik Catherine'i Cartwright-Jones'i kohta.
  Ja tänan, liisu, meeldiva tunnustuse eest. :)
 • ---,--´-@

  ---,--´-@

  olen juukseid tooninud hennaga, kuid keemiliselt värvitud juustele see peale ei võta
 • ---,--´-@

  ---,--´-@

  olen juukseid tooninud hennaga, kuid keemiliselt värvitud juustele see peale ei võta
 • liisu

  liisu

  Buduaari lugejale: Katrin on tegelikult väga tore ja soe inimene, tõeline henna entusiast ning väga laialdaste teadmistega sel alal. Ülbe ta nüüd kohe kindlasti ei ole :D

  Hennaga värvimisest aga niipalju et juustele mõjub tõesti superhästi ning kui kui asja veidi uurida siis saab ka endale sobiva tooni.
 • Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

  Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

  Niipalju siis Henna blondeerivast spreist, millest foorumis räägitakse:D

Lisa kommentaar

Palun järgige portaali kasutustingimusi. Sobimatud kommentaarid kustutatakse ning autoril keelatakse edasised kommentaarid!