Reklaam sulgub sekundi pärast

Sinu kõige kallimate inimeste päev – ideid ja mõtteid sõbrapäevaks

Kas sa oled ka kuulnud inimesi ütlevat, et Valentinipäev ei ole meie püha ning liiga ”punasüdamlikult” kommertslik on kogu see värk? Oma kallimat ja sõpru/tuttavaid võiks tõesti meeles pidada mõne armsa kingi või hea sooviga igal ajal. Me võiksime üksteisele komplimente öelda palju tihedamini, kui me seda siiani oleme teinud. Rohkem võiks koos teha midagi toredat.


Kas sa oled ka kuulnud inimesi ütlevat, et Valentinipäev ei ole meie püha ning liiga ”punasüdamlikult” kommertslik on kogu see värk? Oma kallimat ja sõpru/tuttavaid võiks tõesti meeles pidada mõne armsa kingi või hea sooviga igal ajal. Me võiksime üksteisele komplimente öelda palju tihedamini, kui me seda siiani oleme teinud. Rohkem võiks koos aega maha võtta ja teha midagi toredat.


Valentinipäev on religioosse taustaga, aga  praeguseks on 14. veebruar kujunenud - peamiselt ameeriklaste järgi - sõpruse, armastuse ja üksteisest lugupidamise päevaks. See on aeg, kus peaksime mõtlema nende inimeste peale, kelleta meie elu on nukker ja kurb.
Kui paljud meist ikka saadavad sõpradele tihedamini kui üks või paar korda aastas (reeglina kas sünnipäevaks või jõuludeks) häid soove? Julgeme arvata, et vähesed.

Vaatamata sellele, et valentinitraditsioon on kommertslik, tuleks armsatele inimestele kolmapäeval mõelda ja neid mõne pisikese kingiga ka meeles pidada. Seda tehes, saad sa vastu topelt sellest, mida ise annad – armastust ja sõprust.  


Kas sa oled mures, kuna ei tea, mida kinkida kallimale?
Kallis kingitus + luksuslik õhtusöök restoranis + ooperiõhtu – kõik see on tore, kuid ilmtingimata ei pea armsamale alati midagi eriti kulukat kinkima või tegema. Sõbrapäeva saab muuta meeldejäävaks ka südamest tulevate nn pisikeste üllatustega ja koosolemistega.

Buduaar soovitab!

Hea kultuurielamus – parim kink
Miks mitte minna sellel päeval paariks tunniks õhtul kodust välja kontserdile, jalutada käest kinni kunstinäitusele, vaadata mõnda head filmi kinos popcorni krõbistades või üle pika aja külastada teatrit. 

Üllata on kallist näiteks mõnusa muusikaelamusega. Olgu see siis kas hea CD, kontsertiõhtu või pilet mõnele suuremale muusikaüritusele kunagi tulevikus. Parim kink on see  just sellepärast, et kusagile kodust välja minnes saate te koos aega veeta, see murrab rutiini ning ühised ettevõtmised ja emotsioonid on parem mistahes asjakesest.

Mõned soovitused, mida teha ja kuhu minna sellel kolmapäeval:
Tartu Jaani kirik kell 20.00  - Bonzo ja Tõun. Bonzo on võimsahäälne, kuid nüansirikas vokalist ja Tõun tuntud Jääääre liige. Nende muusika sisaldab natuke jazzi, bluesi, folki ja samas panustatakse oma isikupärale truuks jäämisele (mööndustena mõned salgamatud vihjed Tom Waitsile). Kirik, ilusad luuletused ja hea muusika – teistmoodi elamus koos sõbraga.
 
Millal viimati kontserdisaalis käisid?
Estonia kontserdisaalis kolmapäeval kell 19.00 David Grimal (Prantsusmaa, viiul) ja Peep Lassmann (Eesti, klaver) esitamas Mozarti, Beethoveni, Debussy ja Šostakovitši loomingut.
Eesti muusikaajaloo ühe väljapaistvaima pianisti Peep Lassmanni partneriteks on olnud muusikud eri kontinentidelt ja eri maadest. Maailma üks nõutumaid ja hinnatumaid viiuldajaid David Grimal on oodatud esineja maailma prestiizsetes kontserdipaikades ja festivalidel. Ta on esinenud koos paljude nimekate orkestrite ja dirigentidega.
Miks mitte minna oma sõbraga just klassikalist muusikat kuulama.

Moodsama muusika armastajad saavad kolmapäeval minna kallimaga ka Tallinnasse Von Krahli baari kell 20.00, kus esineb Saaremaalt pärit saksofonist ja helilooja Maria Faust oma taani sõpradega, et esitada südamelähedast muusikat.
Maria muusikaline keel on jõuline samas romantiline sulam erinevatest stiilidest, kus tooni annavad jazz ja rock.
Teemad, millele viitavad lugude pealkirjad, on pärit elust enesest. On lugusid nii nõidade põletamisest kui ka üksildastest naistest, kes täidavad oma aega ostuhullusega, ostes näiteks üha uusi kingapaare ja hilpe. Jõuline ja romantiline muusikasulam, kus domineerivad jazz ja rock ning kuhu kuuluvad ka hip-hop, funk ja muu teada-tuntud rütmivärk.


Kallimal käest kinni ja KUMU’sse
Just sõbrapäeva ajaks on KUMUs Félicien Rops’i näitus Eros ja surm. Rahvusvaheliselt tuntud 19. sajandi Belgia päritolu Félicien Ropsi (1833-1898) suurejooneline väljapanek on huvipakkuv mitmes mõttes. Ja KUMU iseenesest on koht, kus võiks tihedamini käia.
Pärast kunstielamust minge mõnusasse ja hubasesse kohta sööma ja veini jooma.

Aga miks mitte minna ka kinno? Just praegu jookseb suuremates kinodes film Marie Antoinette, mis on nauditav just oma esteetilise külje poolest ja romantiliseks valentinipäevaks igati sobiv.  Marie Antoinette oli kõigest 14-aastane, kui ta pandi mehele Prantsusmaa kuningale Louis XVI-le. Naiivne tüdruk satub külluslikku Pariisi õukonda, mis kihiseb vandenõudest ja skandaalidest. Triivides üksi, ilma kellegi suunava toeta selles ohtlikus maailmas, mässab noor ja kapriisne Marie Versailles’ isoleeritud õhustiku ja iganenud tavade vastu, muutudes seda tehes Prantsusmaa ajaloo kõige vääritimõistetumaks monarhiks.


Seda päeva saab eriliseks muuta  väga mitmel viisil. Ilmtingimata ei pea sugugi kusagile välja minema, võib ka kodus teha midagi erilist. Näiteks korraldada gurmeeõhtu kas siis kallimaga kahekesi või kutsuda ka sõbrad külla: võtta aeg maha, teha koos kokteile, valmistada maitsvat süüa, ajada juttu, kuulata head muusikat või vaadata mõnda klassikalist filmi. Ning ära mõtle, et miks just sina pead midagi  korraldama. Tihti on just nii, et kui ise midagi toredat ei tee, siis ei teegi keegi midagi - ja andmine on ju isegi suurem rõõm kui saamine.

 

Võimalusi, kuidas sõbrapäeva veeta ja mida kinkida, on väga palju.  Peamine on ikkagi see, et sellel päeval näitad välja armastust ja hoolivust.
Jaga oma ideid ja muljeid ka Buduaari lugejatega ning kirjuta, mida sina kolmapäeval oma kallimale ja sõpradele teed või organiseerid.


 

Huvitavaid kingiideid leiad ka Buduaari kingiideede rubriigist: http://buduaar.ee/newSite/Kingiideed/

Samuti loe valentinipäevast: http://buduaar.ee/newSite/Artiklid/newsId,50075

allikad: www.delfi.ee, Jazzkaar, KUMU