Annett Grossfeldti surfarielu Boracay saarel GALERII

Annett Grossfeldt on kaunis ja energiline Cerise tantsutüdruk, kes nüüdseks on juba kolmel aastal põgenenud Eesti  külma talve eest  Filipiinidele - Boracay saarele. Kaunis blondkihar õppis seal kitesurfi selgeks ja armus saarde ära. Eelmise aasta novembrikuus otsustasid nad boyfriendiga jälle mõneks ajaks kompsud kokku korjata ja soojal saarel kuus fantastilist kuud veeta. Uurisime, milliseid reisimuljeid on särtsakal kaunitaril meiega seekord jagada.


 

Annett Grossfeldt on kaunis ja energiline Cerise tantsutüdruk, kes nüüdseks on juba kolmel aastal põgenenud Eesti külma talve eest  Filipiinidele – Boracay saarele. Kaunis blondkihar õppis seal kitesurfi selgeks ja armus saarde ära. Eelmise aasta novembrikuus otsustasid nad boyfrendiga jälle mõneks ajaks kompsud kokku korjata ja soojal saarel kuus fantastilist kuud veeta. Uurisime, milliseid reisimuljeid on särtsakal kaunitaril meiega seekord jagada.

Räägi meile Boracay saarest ja sealsest elust.

Boracayl on elu väga lihtne, ma arvan, et enamus inimesi ei oska seda ettegi kujutada. Mitte keegi ei hooli, mis firma riideid kannad jne. Sul on vaja reaalselt väga vähe ja kodu ei ole asjadega ülekoormatud. Liikled kas jalgsi või võtad rolleri.
Boracay saarel on superilus rand Withe Beach, see on ka maailma randade topis. Ja teisel pool saart on Bulabogi rand, kus siis surfatakse. Niisama puhkamiseks on see ideaalne koht. Näiteks paljud tulevad sinna perega, mehed surfavad ühel pool saart, kus on tuuline, ja naised koos lastega on teisel pool saart, kus ei puhu tuult ja paistab päike. Ka endale on see hea, alati on põgeneda tuule eest teisele poole, kui soovi on.
Filipiinid on üldiselt odav ja ilus maa. Seal on nii palju ilusaid pisikesi saari sukeldumiseks, surfamiseks ja muidugi niisama hängimiseks.

Räägi lähemalt kitesurfist?
Mu elukaaslane alustas kitesurfiga viis aastat tagasi ja ma olen seda kaua pealt vaadanud ja mõelnud, et õpin ka selgeks. Aga tõsiselt võtsin asja käsile alles 2009. aasta detsembris Boracay saarel. Õppisin sõitma ja nüüdseks enam ilma selleta ei saa, pisik on sees! Õppimise protsess on igale inimesele erinev, oleneb, kes sind õpetab ja kuidas ja kui kiirelt ise aru saad asjast. Mina ikka tänase päevani natuke kardan, aga eks see käib asja juurde. Ja  mul oli ka suur veehirm, millest ma olen juba peaaegu üle saanud, tänu kitesurfile. Algus oli mul suhteliselt keeruline. Sain asja küll kiirelt selgeks, aga alati läks kaua aega, enne kui vette läksin, ikka oli vaja end koguda. Nüüd juba tunnen ennast kindlamalt ja olen valmis hakkama ka teistele surfi õpetama.

Palju peab raha varuma, et võtta kompsud ja kolida talveks Boracay saarele ja seal normaalselt ära elada?
Oeh, rahast on alati keeruline rääkida, oleneb, mida sa tahad. Tegelikult ei pea väga palju midagi olema, piletiraha ja siis kuuüür ning söögiraha. Kui plaanid tööle minna seal, siis teenid sealse elamisraha kohapeal.

Plussid ja miinused sealse elu juures?
Ikka kõik asjad on plussid;) Miinuseks võib-olla see, et oma peret pole lähedal, aga samas ma olen alati ainult pool aastat ära olnud ja see läheb kiirelt. Ning kui ma kauem seal oleks, siis küll mu pere ka külla tuleks.
Ning samuti skype ja internet on olemas, saab kogu aeg läbi neti näha ja rääkida, see aitab ka palju.

Rohkem infot, pilte, videoid ja reisimuljeid saate lugeda blogist www.getaway.ee

 

Sandra Davõdov