Reklaam sulgub sekundi pärast

Anu Vunk kilekotikampaaniast: Aastas tapavad kilekotid miljon veelindu!

Anu Vunk-noor ning ettevõtlik naine, kes hoolib ja mõtleb meie ümber olevale keskkonnale. Seetõttu on tema, koos organisatsioonidega JCI GO Koda ning kus.ee alustanud kilekotivaba mõtteviisi! Räägitavad organisatsioonid seisavad ka Killerkoti kampaania taga. Nüüd on käsi tubli ettevõtmine: Minu Roheline Samm! „Kuna GreenStep tegeleb igapäevaselt tekstiilkottidega ning on samas ka sotsiaalselt vastutav ettevõte, levitades kilekotivaba mõtteviisi, siis nii saigi see kõik teostatud,“ räägib Anu.

Anu Vunk -noor ning ettevõtlik naine, kes hoolib ja mõtleb meie ümber olevale keskkonnale. Seetõttu on tema koos organisatsioonidega JCI GO Koda ning kus.ee alustanud kilekotivaba mõtteviisi! Räägitavad organisatsioonid seisavad ka Killerkoti kampaania taga. Nüüd on käsil tubli ettevõtmine: Minu Roheline Samm! „Kuna GreenStep tegeleb igapäevaselt tekstiilkottidega ning on samas ka sotsiaalselt vastutav ettevõte, levitades kilekotivaba mõtteviisi, siis nii saigi see kõik teostatud,“ räägib Anu.

Minu Roheline Samm on neli päeva olnud kiires tegutsemises ning selle ajaga on kokku kogutud 21 konteineritäit kilekotte. „Ühes konteineris on umbes 300-400 kilekotti,“ selgitab Anu.

Selleks aga, et säärane kampaania käima saada, pidid selle eestvedajad ka poodidega asja kooskõlastama. Kuidas suhtusid kaubanduskeskused sellesse? „Rimi ja Solaris olid tõepoolest kohe alguses valmis hea meelega kampa lööma. Rimi on ka meil EMT kõrval teine peasponsor, seega keskustega sujus kõik väga kenasti. Oleme neile väga tänulikud!“ lausub tegus naine.

Mida saavad inimesed selleks ära teha, et kilekott ei saaks saatuslikuks meie loomadele ning loodusele? Anu sõnul on teha palju, kui inimesed vaid viitsiksid ning oleksid tähelepanelikumad. „Kilekotid tuleks viia eraldi segapakendikonteinerisse, kui selleks on võimalus. Infot selle asukoha kohta saab kas kohaliku omavalitsuse koduleheküljelt või taaskasutusorganisatsioonide kodulehekülgedelt (TVO, ETO, Pakendiringlus). Kuna aga kilekott on looduses praktiliselt lagunematu (hinnanguliselt 700-1000 aastat), siis kõige parem, mida saab teha, on kilekotte mitte tarbida. Vabas looduses põhjustavad kilekotid igal aastal miljoni veelinnu ja 200 000 imetaja surma,“ selgitab ta.

Kõigil, kel soov anda oma panus ettevõtmisele Minu Roheline Samm, on veel aega seda teha, selleks tuleb leida õigel päeval vastav keskus, kus nad tegutsevad. „Täna oleme Solarises (16.00), homme Tartus Lõunakeskuse Rimis (12.00) ja pühapäeval Pärnus Kaubamajaka Rimis (12.00). Iga osaleja saab 2 tekstiilkotti. Kohapeal tuleb allkirjastada lubadusankeet, mis ütleb, et teine tekstiilkott tuleb anda edasi inimesele, kellest osaleja hoolib ja kes hoolib loodusest. Selle kleebime koti peale ehk see jääb osalejale,“ räägib Anu Buduaarile.


Buduaar.ee