Arnold Oksmaa toetab Soomes teenitud palgaga kasuema

Arnold Oksmaa toetab Soomes teenitud palgaga kasuema

Kas te olete vahel mõelnud selle peale, millega tegeleb kunagi kuulsaks saanud Arnold Oksmaa? Buduaar uuris Arnoldi käest tema tänaste tegemiste kohta.

Kas te olete vahel mõelnud selle peale, millega tegeleb kunagi kuulsaks saanud Arnold Oksmaa? Buduaar uuris Arnoldi käest tema tänaste tegemiste kohta.

Rabab mitmel kohal

Oksmaa ütleb, et ta on tänaseks Soomes elanud juba ligi kuus aastat.

“Olen siin leidnud oma paiga ja olen õnnelik,” õhkab ta rõõmsalt. Mis tööd Oksmaa Soomes teeb?  “Ma olen kelner ja baariabi Soome menukas gay-ööklubis Hercules. Kuigi ma olen iga nädalalõpp ja pühad tööl – olen ma õnnelik, sest mul on ülilahe tööpaik. Seal käivad nii eestlased kui ka soomlased. Turistid ja heterod …” Ometi pole see Oksmaale ainus töökoht.

“Nädala sees olen teises tööpaigas, mis tegeleb laonduse ja teenindamistööga. Veel käin mitmete Soome uusrikaste kodudes abilisena kelneritöid tegemas ja aitan neid erapidudel.”

Kas vastab tõele, et Arnold rabab mitmel kohal, et toetada rahaliselt ka oma Eestis elavat kasuema?

“Jah, minu kasuema Milvi Priks on minule elus kõik. Ta tähendab mulle kogu mu elu ja hinge. Ta on mind päästnud ja andnud mulle kodu, käitumise ja väiksena õigel ajal ka rihma. Jah, ma aitan teda ilma mingite tingimuste ja lepinguta ning vabatahtlikult. Teen seda, mis on iga lapse kohus!”

Arnold tahab oma kasuema Milvit aidata lihtsal ja inimlikul põhjusel.

“Ma soovin, et ta saaks hakkama. Ta on ju väiksena mind aidanud ja toetanud igas olukorras, kui minul ei olnud midagi. Olin väiksena vaene …” teeb Arnold juttu hetkeks pausi ja lisab siis: “Vahel nutame ja kurvastame, siis aga naerame hetkedel, mil kõik on korras. Ma tean, et tal on Eestis raske pensioniga hakkama saada.”

Arnold selgitab olukorda veelgi, “Mu pärisema ja isa Tiina-Rutt ja Hannes hülgasid mu. Vahel ma nutan nagu väike laps, aga samas olen ka enesekindel ja tugev inimene. Tegelikult olen andnud andeks oma pärisemale ja isale ja neid korra näinud ja kallistanud. See oli tunneterikas ja helge kohtumine, kuid Milvi on ja jääb minu Emaks, ta on selle koha väärinud igas mõttes.”

Katrin Lust