Buduaari eksklusiivintervjuu: eksmiss Eha Urbsalu elu NYis

Buduaari eksklusiivintervjuu: eksmiss Eha Urbsalu elu NYis

Kaunis eksmiss Eha Urbsalu on New Yorgis elanud juba 14 aastat. Uurisime järele, millega Eha USA’s tegeleb, kuidas tal läheb ja milline on tema elu paljude eestlaste unistustelinnas New Yorgis!

Kaunis eksmiss Eha Urbsalu on New Yorgis elanud juba 14 aastat. Äsja lõpetas Eha suurepäraste tulemustega ülikooli ning võib öelda, et naine töötab end keerulises New Yorgi õhustikus üsna tõsiselt üles. Kuidas on elada suurriigi suurlinnas, kuidas selles linnadžunglis ellu jääda? Uurisime järele, millega Eha USA’s veel tegeleb, kuidas tal läheb ja milline on tema elu paljude eestlaste unistustelinnas New Yorgis!

 

Millega sa NYis tegeled? Kas oled vaikne koduperenaine või pigem tüüpiline New Yorgi karjäärinaine?

Paljudel naistel on olnud elus moment, mil on aeg otsustada, kas valida tööpakkumine, mis lubab karjääri edukust või pühenduda rohkem perekonnale. Need on pöördekohad meie elus. Alles hiljem võime hinnata, kas tegime õige pöörde või mitte. Praegu olen mina sellisel pöördekohal. Viieteistkümne aastasena alustasin modellitööga ja olen sellega leiba teeninud kogu senise elu. See võimaldas mul reisida üle maailma ja nautida elu, seda tõesti palju! Samas tõi see eluviis endaga kaasa ka palju ohverdusi ja negatiivsust.

 

Kas Sa pole tõesti millegi peale modellindusega elus leiba teeninud?

Hiljem lisandusid modelli töödele ka regulaarsed TV ja filmitööd. Kuid ma tundsin alati trotsi ja teadsin, et suudaksin leiba teenida oma mõistuse, mitte ainult väljanägemisega. See mõjutas mind minema ülikooli ja peale mitmeid aastaid lõpetasin kaks eriala – muusikas ja meedias, Summa Cum Laude. Kujutasin ette, et nüüd ometi saan teha olulise pöörde oma elus.

 

Palju õnne, see on suur saavutus! Mis tööd Sa praegu teed?

Selle aasta alguses võtsin vastu täiskohaga tööpakkumise – olen suure moekompanii Think Tank mänedžer. Mul on suur ilus kontor ülemisel korrusel. Peale selle olen ka nende modell!

 

Kas oled tööga rahul?

Pean tõdema et NY corporate job on raske nii füüsiliselt kui ka mentaalsel pinnal – siin on tugev võistlus ja konkurents nii nais- kui meeskolleegidega. Lisaks veel pidev kiirus ka peal ja rohkem inimesi võistlemas.

 

Oled tegelenud ka muusikaga. Kas muusika on endiselt sinu elus?

Muusika on minu jaoks number üks hobi. Muusika on minu elus alati olnud. Juba kuueaastasena astusin Tallinnas muusikakallakuga Westholmi gümnaasiumi, samuti veetsin paar aastat Nõmme muusikakoolis. Hiljem tegin oma esimese diplomi USAs just muusika erialal. Mõni aasta tagasi oli mul New Yorgis oma bänd, esinesime mitmetes nimekates klubides. Aga siis sain aru, et sellega ma ära ei ela ja olin ka liiga laisk, et hakata bändiga tuuritama. Samas on mitmed minu laulud olnud viimaste aastate maailma kogumike peal, näiteks selle ja samuti eelmise aasta St. Barth kogumike peal, ja ka eelmise aasta St. Tropez kogumiks. Seal oli laul Only For You, mille kirjutasin ja lindistasin Eestis koos Marco Margnaga. Selleks suveks on Prantsuse muusikakompanii minu käest palunud terve albumi ja loodan, et saan selle ka valmis. See ei ole sugugi kerge ülesanne täiskohaga töö korvalt. 


Kuidas vaba aega veedad?

Oleneb nädalavahetusest. Harilikult püüan vähemalt ühel päeval nädalas minna trenni, enamasti Pilatesesse, mis on eriti hea peale nädalast arvuti taga istumist. Mõni nädalavahetus kulub aga tööl. New Yorgis on päris tavaline, et mänedžerid peavad vahel tööl olema ka nädalavahetustel.  Sellel pühapäeval olin tööl näiteks kella üheksast hommikul kuni kella poole kümneni õhtul! Ja laupäeva ja pühapäeva eest juurde ei maksta…

 

Kas kodumaad igatsed? Kui tihti külastad?

Muidugi igatsen! Igal suvel veedan ma juuli või augusti enamasti Eestis. Sel ajal on Eesti number üks koht maailmas! Tegelikult mulle meeldib ka september, aga siis on enamasti palju tööd, seega ei saa kodus Eestis puhata. Samuti meeldivad mulle jõulud Tallinnas. Meie vanalinn muutub lumega ilusaks postkaardiks. Samas ei ole kodus käimine seotud mitte ainult ilusa loodusega vaid ka südamega. Minu ema ja õde ning  koik lähedased elavad ju Eestis.

 

Näed alati kena ja hoolitsetud välja. Kuidas enda välimuse eest hoolt kannad?

Esiteks ei lähe ma kuhugi ilma ripsmetušita. Kasutasin aastaid Precriptives “False Eyelashes” tušši ja alles sellel kevadel leidsin uue ja ehk veel parema – YSL “Babydoll”. Ka minu teine aastaid kasutatud lemmiktoode on YSL-ilt – “ Touche Eclat”, mis on imeline ja õnneks tuli müüki just siis, kui ma 30+ aastates seda vajama hakkasin. 

 

Triin Tulev