Carmen Kass on poseerinud ligi 50 Vogue´i kaanel

Carmen Kass on poseerinud ligi 50 Vogue´i kaanel

Eesti päritolu maailmakuulus modell Carmen Kass on poseerinud ligi 50-nel Vogue´i kaanel. Carmen rääkis Buduaarile, mida tähendab modellile poseerimine Vogue´i kaanepildi jaoks. Dokumentaalfilm September Issue kajastas Vogue´it  kui väga suure eelarvega ajakirja, kus fotosessioonid maksavad ligemale pool miljonit. Kas sellise sessiooni  käigus tunneb ka modell ennast nagu kuninga kass?

Eesti päritolu maailmakuulus modell Carmen Kass on poseerinud ligi 50-nel Vogue´i kaanel. Carmen rääkis Buduaarile, mida tähendab modellile poseerimine Vogue´i kaanepildi jaoks.

Dokumentaalfilm September Issue kajastas Vogue´it  kui väga suure eelarvega ajakirja, kus fotosessioonid maksavad ligemale pool miljonit. Kas sellise sessiooni  käigus tunneb ka modell ennast nagu kuninga kass?

Ma ei ole ise seda filmi  näinud, kuid võin kinnitada, midagi glamuurset selles pildistamise protsessis küll ei ole. Vaatamata suhteliselt suurele eelarvele ei täiene modelli pangaarve siiski arvestataval  moel. Modelli töötasu ajakirjade jaoks pildistamisel on suhteliselt madal (max $250), seda ka kaanefotot tehes. Peamiselt prestiiž on see, mis  jääb modelli ainukeseks eesmärgiks/tasuks.

Oled sa mõne ajakirja kaanepildi jaoks  poseerimisest ka loobunud? Kui jah, siis mis põhjusel?

On ette tulnud küll. Seda nii ajakirja kvaliteedi (kõik ajakirjad ei sobi kokku karjäärivaliku põhimõtetega) või siis ka kulude eelarve väiksuse tõttu. Ehkki on selliseidki modelle, kes on nõus ka ise oma kulusid katma, et vaid kaanele saada, jään mina oma reeglile kindlaks: võin teha teene ja töötada ilma tasuta. Kuid iialgi ma ei maksa peale, et tööd teha!!!

Mari Ojasaar