CHADWICK BOSEMAN ON postuumselt Oscari nominent

shutterstock

cbsnews

Kui muidu jagatakse Oscarid kätte juba veebruaris, siis tänavu on pidulik sündmus koroonaviiruse tõttu nihutatud 25.aprillile. 93. korda toimuva auhinnagala nominendid tehti teatavaks 15.märtsil.

Chadwick Boseman nimetati postuumselt parima meesosatäitja Oscarile tema peaosatäitja rolliga filmis “Ma Rainey’s Black Bottom.”

Kaasnäitlejatele ja meeskonnale jääb mees igaveseks meelde läbi ühe emotsionaalse stseeni.

Filmi kõige võimsam stseen saabub siis kui Levee (keda kehastab varalahkunud Boseman) satub bändikaaslasega vaidlusesse usu üle. Kohaks on 20ndate aastate Chicago kuum salvestustuudio, kuhu bluusilaulja Ma Rainey (keda mängib Viola Davis) on tulnud oma bändiga mõnda lugu esitama.

Trombonist Cutler on just rääkinud loo mustanahalisest, keda valged inimesed Mississippis taga kiusasid. “Mida ma tahan teada saada on see, et kui ta on jumalamees, siis kus pagan oli Jumal, kui see kõik toimus,” küsis Levelee. “Miks Jumal teda ei kaitsnud?”

Levee satub aina enam ja enam hoogu, teatades lõpuks, et Jumal võib ta tagumikku musitada. Nad hakkavad Cutleriga kaklema, Levee tõmbab välja noa, kuid lõpuks pussitab õhku. Pisarad voolavad mööda tema nägu ja ta röögib.” Tule nüüd, mida sa kardad? Pööra mulle selg! Tule nüüd. Argpüks!”

Selleks hetkeks on Levee bändikaaslased vait jäänud. Bosemani esituse energiat ja intensiivust võimendab teadmine, et see on tema viimane roll. Ta teadis oma haigusest tol hetkel, kuid teda ümbritsevad inimesed said vähist teada alles koos kõigi teistega kui Bosemani pere eelmise aasta augustis mehe surmast teavitas. Võime vaid ette kujutada millist jõudu see näitlejat nõudis, et surmava haigusega võideldes niivõrd jõuline etendus edasi anda.

Vaata siit, kellele ennustab parima meesosatäitja auhinda populaarne ennustusportaal OlyBet.