Ebanormaalsed FOTOD! Soomlanna Iiu Susiraja selfied võtavad sõnatuks

26 kommentaari
Ebanormaalsed FOTOD! Soomlanna Iiu Susiraja selfied võtavad sõnatuks

Selfie’de tegemine on kuum trend, mis ei tundu kusagile kaduvat, küll aga muutub ajaga see, milliseid pilte endast tehakse. Soomest pärit kunstnik Iiu Susiraja on üks omapärane naine, kelle suurimaks kireks on iseendast eriskummaliste selfiede tegemine – saiapätsid peas, luud rindade all, suitsuvorst otsaees, pastaribad seintel ja meeste lipsud rindade all ja kusjuures see pole kaugeltki kõik.  Iiu pildid on kõike muud kui tavalised ja neid vaadates tekib küsimus, miks peaks üks naine oma vaba aega sellise tegevusega üldse sisustama ja miks ta need fotod oma kodulehele inimestele vaatamiseks postitab?

Selfie‘de tegemine on kuum trend, mis ei tundu kusagile kaduvat, küll aga muutub ajaga see, milliseid pilte endast tehakse. Soomest pärit kunstnik Iiu Susiraja on üks omapärane naine, kelle suurimaks kireks on iseendast eriskummaliste selfie’de tegemine – saiapätsid peas, luud rindade all, suitsuvorst otsaees, pastaribad seintel ja meeste lipsud rindade all ja kusjuures see pole kaugeltki kõik.

Iiu pildid on kõike muud kui tavalised ja neid vaadates tekib küsimus, miks peaks üks naine oma vaba aega sellise tegevusega üldse sisustama ja miks ta need fotod oma kodulehele inimestele vaatamiseks postitab?

Buduaar võttis Iiuga ühendust, et uurida, mis eesmärgil ta endast iseäralikke selfie‘sid teeb ja mida ta nende fotodega öelda tahab.

Iiu tunnistab, et varem oli tal kaamera ees hoopiski suur kartus ja ta ei tahtnud üldse, et keegi temast pilti teeks. Ühel hetkel otsustas Iiu oma hirmule silma vaadata ja sellest vabaneda. “Kõik saigi alguse sellest, et ma olin väsinud kartmast seda, milline ma fotodel välja näen. Parim viis selleks, oli lasta endast pilte teha ja mida rohkem ma ennast pildistada lasin, seda mugavamalt ma end oma kehas tundsin. Selfie‘de tegemine aitas mul iseendaga paremini läbi saada ja mõista seda, mis on tegelikult normaalne ja mis mitte,” räägib Iiu.

Kuid miks just sellised fotod? Miks ei tee Iiu endast samasuguseid selfie‘sid nagu enamik naisi? “Minu eesmärk on julgustada inimesi olema sellised nagu nad tegelikult on. Sa ei pea kandma meiki, erilist riietust ega ehteid, et end ilusana ja väärikana tunda. Kui sa õpid iseennast aksepteerima täpselt sellisena nagu sa siia maailma sündinud oled, ei teki sul enam vajadust oma tõelist välimust meigi ja muu säärase taha varjata. Minu fotod tõmbavad teistmoodi tähelepanu, need ajavad naerma, panevad mõtlema ja muigama. Minu jaoks on selliste piltide tegemine suhtlusviis, võimalus oma tundeid avalikkusega jagada. Sõnadesse ma oma emotsioone panna ei oska, läbi piltide tundub see minulikum,” tõdeb Iiu.

Siin on valik Iiu selfie‘sid: